INDIGO CHILD-Re-Death (CD-2005, Rock Machine)

Nepamatuji se, že bych někdy recenzoval dílko slovinské kapely, byť tato krajina neleží zrovna na konci světa. Zpráv o tamní scéně k dispozici příliš nemám. To však nic nemění na tom, že album „Re-Death“ od kapely INDIGO CHILD je velice zajímavé, neřkuli pozoruhodné. Tento koncepční, silně atmosférický opus je totiž ryzím, úpěnlivě bolestným příběhem o člověku, který zjistí, že má rakovinu. Do konce života mu tak zbývá několik málo dní. Brzy se však rozplynou a následuje smrt. To však ale není konec. Přichází jakési hojivé intermezzo a poté reinkarnace. Alespoň takto jsem pochopil závěrečnou pointu, byť je přece jen více obestřena tajemstvím a posluchač si tak může všechno vyložit úplně jinak.

Celé vyprávění tak trochu evokuje nápad, který na své desce „In Memories“ použili naši R.E.T., přičemž čeští zástupci pojali koncept života a následné smrti přece jen trošku barevněji a to se týká jak samotného námětu, tak také hudby. INDIGO CHILD bych však vůbec nestrkal do jednoho šuplíku s doom metalovými kapelami. Slovinci spíše tíhnou k ponurým gothic rockovým formacím jako jsou např. LACRIMOSA, DEINE LAKAINE nebo TYPE O NEGATIVE.Jsem si naprosto jist, že příznivci právě těchto kapel si CD „Re-Death“ určitě oblíbí. Stačí přijít domů, zhasnout světla, zapálit svíčku a začít rozjímat. Mně osobně podobná hudba sedí, ale pokud máte raději „veselejší“ písně, tak se raději této nahrávce na hony vyhněte. Nálada všech skladeb je skutečně velmi sugestivní a celkové „aroma“ hodně věrohodně připomíná chvíle mezi životem a smrtí.

Devízou kapely je jednoznačně vokalista, jehož přednes je jakousi kombinací barytonu a hlubokého temného proklamování ala Peter Steel. V některých momentech hlavního protagonistu doprovází též ženský zpěv, který tak skvěle doplňuje už tak pochmurnou hřbitovní náladu. Album „Re-Death“ je tak určeno předně pro přemýšlivé posluchače, případně „akce“ jako jsou pohřby a další smuteční ceremoniály. Poslední zprávy z tábora INDIGO CHILD přinášejí zprávy o evropském turné, které je prý na spadnutí. A promiňte mi to závěrečné přirovnání…

ALL

http://www.myspace.com/indigochild

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *