INACTIVE MESSIAH-Inactive Messiah (CD-2004, Black Lotus / Metal Age)

Řecké vydavatelství Black Lotus chrlí titul za titulem a podezření z neefektivnosti je samozřejmě nasnadě. INACTIVE MESSIAH sice provází masivní promo kampaň (k dispozici jsem dostal dokonce 2CD BOX, z toho jeden disk obsahuje nádherně zpracovanou video montáž ohledně historie a diskografie), ale to je asi tak první a poslední plus, které u nich shledávám. Ze stylového spojení: powerful, electro-NU-death metal se vyklubal naprosto nezáživný blábol, přemotivovaný touhou po originalitě.

Hybrid zpomalených MACHINE HEAD, naklonovaných CREMATORY a vykradených GAMMA RAY je sice řádně zmutován, ale i přes tuto clonu je „čertokrádež“ nezamaskovatelná. Světlé momenty stojí především na podařených, téměř power metalových sólech (především v závěrečných skladbách „Back To Life / Memories“ a „Marble Smiling Face“).Hustou kaši kolem však dále tvoří otravné kytarové „houpačky“, doprovázené zahuhlaným vokálem, který se občas změní ve štěkot, připomínající mrňavého pinčla. Veškerá progrese ale padá s primitivními electro motivy. Je jich sice málo, ale když se přece jen objeví, vyznívají více než úsměvně. INACTIVE MESSIAH si vysnili vcelku originálního Golema, ovšem do pohybu ho nedostali ani v nejmenším.

Největší raritou tak zůstává slečna Catherine, obsluhující bicí soupravu. Dalších překvapení se však posluchač stěží dočká. Nepotěší ani nevýrazný a na můj vkus až utlumený zvuk tlačící do popředí už výše zmíněný vokalistův chropot. Ostatní komponenty se tlačí v pozadí a někdy až problém z toho patosu vybrat něco ucházejícího. Ale abych jen nerozséval negativa.

Jako určité plus můžeme brát snahu o členitost skladeb. Každý track skutečně nabízí trošku něco jiného, ovšem jakési „koření“ přece jen chybí. Eventuelní cesta INACTIVE MESSIAH dle mého soudu tkví v občasné rockovější tváři. Řekové jsou tedy zatím ve stádiu tápání a hledání té správné cesty.

PS: Zakoupit si toto CD můžete u hlavního distributora Black Lotus Records pro ČR a SR – Metal Age Productions => web: http://www.metalage.sk, e-mail: info@metalage.sk.

ALL

http://www.inactivemessiah.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *