HYPNOS – Halfway To Hell (EP – 2010, Crystal production)

Člověk prý nemá nikdy dvakrát vstupovat do stejného pekla (řeky), ovšem dvě velké persony tuzemského death metalu si řekli: proč to ještě jednou nezkusit! Pokud však takový Bruno s KRABATHOREM dřel do úmoru, aby se někam dostal, noví HYPNOS budou v tomto ohledu zřejmě střízlivější ( i když…možné je koneckonců všechno). Nicméně comebackové ‚EP „Halfway To Hell“ je na světě a najdete na něm šestici deathových položek, které jednoduše nepřekvapí, ale zároveň mohou velkou spoustu příznivců potěšit. Jestliže se budeme pohybovat v rámci vytyčených mantinelů, lze i nadále HYPNOS považovat za první ligu tuzemského „old schoolu“ (snad nebudou ostatní kapely truchlit, když se jim znovu objevila konkurence), těžko říci, jestli je to hodně nebo málo. Pokud však patříte k příznivcům alb předcházejících, rozhodně si přijdete na své i na „Halfway To Hell“ (skutečně vydařená slovní hříčka!).

Otvírákem celé mini-kolekce je nekompromisní rubanice „Mesmerised“, jejíž rychlé tempo se zastaví až v „načernalé“ prostřední partii, kdy Bruno vymění klasický murmur za blackovou vránu a přenese na posluchače špetku rouhavé romantiky. Pokud si dobře prohlídnete nové promo fotky, určitě si dokážete představit atmosféru, se kterou se HYPNOS vytasili. Mezi ozdoby nahrávky pak lze jednoznačně zařadit valivou kompozici „Where The Rooks Fly The Cry“, jenž čítá několik výsostných vyhrávek ala HYPOCRISY.Skutečně velmi povedené a především uchu nakažlivé! Do ranku skladeb povedených bych poté ještě zařadil závěrečnou „Burning Again“, kde je Brunův hudební rukopis naprosto čitelný. Naopak „Intraoseal Fibrom“ je skladba na HYPNOS nezvykle rozkodrcaná, ale v zájmu členitosti celku tento krok vcelku chápu. Možná, že právě nová tvář HYPNOS bude nositelkou jakési obrody death metalu v Čechách. Musíme si však počkat na dlouhohrající materiál, kde se teprve ukáže, jak na tom legendární dvojice je.

Jak celkově shrnout první návrat HYPNOS? V rámci stylu rozhodně špička! Tohle všechno zůstává, ono se ani nedalo předpokládat, že by takhle zkušení muzikanti zapomněli své řemeslo. HYPNOS si zároveň s novinkou zachovali jakési vlastní „know- how“, založené na démonické atmosféře a co nejvýraznější členitosti skladeb. Peklo se znovu otevřelo!

ALL

http://bandzone.cz/hypnosNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *