HOLY-ER THAN THOU-8 (CD-2006, Holy Records)

Od francouzských Holy Records dorazila kompilace, obsahující ukázky z nově vydaných alb. Berte tedy spíše tuto recenzi jakožto takovou informační vycházku, samozřejmě bez širšího hodnocení. Album „Alchemik Clockwork Of Disorder“ od TREPALIUM jsme už na stránkách PAYA recenzovali. Zde jsou k dispozici dvě ochutnávky, a to „Decease My Life“ a „Vesania“. Obě skladby mají rozhodně co nabídnout. Melodický a především velmi variabilní death metal potěší především ty posluchače, kteří čekají od nahrávky něco málo progresivity. Z Goryho recenze vyplývá, že TREPALIUM ani v ostatních skladbách nepřináší žádnou šeď ani nudu, proto byste toto jméno neměli v žádném případě vypustit z hlavy. Další dva songy pocházejí z dílny kapely BALROG, která právě vydává své druhé album „Bestial Satanic Terror“. Už ze samotného názvu vyplývá, že rozhodně nepůjde o procházku růžovým sadem. Kdo typoval black metalovou nálož ve stylu MARDUK, uhodl. Francouzi to hrnou opravdu slušně. Velkým plusem je výtečný zvuk. Škoda jen, že hudba samotná nepřináší nic extra originálního.

Exkurz po francouzském undergroundu pokračuje kapelou S.U.P.. Křehounký doom metal s čistým vokálem v některých momentech připomíná české PROMISES s tím, že naši zástupci jsou ještě o dvě třídy lepší. Skladby „Insect Drug“ a „Desolation“ nikoho neurazí, ale také nikterak výrazně nenadchnou. Hodně sterilní zvuk, člověk by z té rozplizlosti usnul. Ještě že nemám k dispozici celé album. Doslova katastrofální je výkon bubeníka. Je to jen důkaz toho, že na západě dokáže vyjít kdejaká blbost, o kterou by u nás nikdo ani nezavadil. Následující tři tracky pocházejí z DVD, nesoucí název HOLY PARTY. Své ukázky představily kapely DIVISION ALPHA, GARWALL a MISANTHROPE.

Nevím, jak vypadá DVD po vizuální stránce, ale poté zvukové je to docela průšvih a neposlouchatelný humus zároveň. Poslední dvě skladby patří řeckým EXHUMATION, kteří si pozornost určitě zaslouží, ovšem proč byli zařazeni právě na tuto kompilaci, to vědí asi jen pánové z Holy Records. Alba „Traumaticon“(1999) a „Dance Across The Past“ (1998) jsou natolik známá, že je není třeba vícekrát připomínat a zvláště na podobném CD. Možné je, že Holy Records chystají jejich reedice, žádné informace pro tato tvrzení jsem však nezískal. Skladby „Befaling“ a „Dance Across The Past“ jsou však naprosto skvělé. Je jen škoda, že EXHUMATION už nějaký ten pátek bloudí ve věčných lovištích…

ALL

http://www.holyrecords.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *