HIGH PURITY – Mínus 13 lumenů (CD-2016, Bizarre Leprous Production)

Mínus 13 lumenůHIGH PURITY je brněnská grindcoreová parta a „Mínus 13 lumenů“ třetí řadová nahrávka, která dokáže zaujmout hned při pohledu na obal. Když vezmete CD digipack do ruky, můžete začít obdivovat velmi zdařilé zhotovení, nemluvě o grafické práci. V bookletu alba najdete texty všech skladeb, které jsou navíc „hezky česky“. V grindových chlívcích se na textovou stránku sice až tolik nehraje, ovšem HIGHT PURITY tuto složku ze svého arzenálu nikterak nevyčleňují, což je patrné i z vokalistova frázování. Slovům je zkrátka docela dobře rozumět, což (předpokládám) mnozí posluchači jistě ocení.

HIGH PURITY ovšem nejsou jen o přímočarém „grindování“, ale také o celé řadě žánrových odboček. Nejde sice o nikterak zásadní hloubkové experimenty, ovšem dá se říci, že jednotlivé tracky jsou poměrně členité a lze v nich vystopovat mnoho zajímavého a chytlavého. Pozoruhodné je i to, že se kapela nikterak neštítí „pomalejších temp“ a klasicky metalových úseků, jejichž charakter nemá daleko k tradiční mašině s názvem „thrash“. Nahrávku každopádně nepotápí ani obstojný a čitelný sound, díky kterému si drží potřebnou a dostatečně reprezentativní úroveň.

High Purity

Z kolekce je cítit, že se kapela snažila zachovat produkci určitou „vážnost a úroveň“, což nelze hodnotit jinak než kladně. Během půlhodinky zkrátka dostanete příjemnou porci promyšlené agrese, která nenudí a po celou dobu si uchovává konstantní úroveň. Je jen docela škoda, že se na albu nenachází ani jeden skutečný hit, jenž by dokázal nahrávku katapultovat ještě do vyšších pater. Vlastně jsem i při prvním poslechu tak trochu očekával určitý zlom někde v půlce, ale bohužel jsem se nedočkal ničeho nadstandartního. Nahrávka tak mohla být ještě o poznání atraktivnější…

Celkově je ovšem „Mínus 13 lumenů“ jedno z těch lepších grindových děl, které jsme v poslední době v rámci Česka slyšel. V HIGH PURITY má tuzemská grind scéna hodně solidního představitele. Pokud se klukům podaří tvorbu více zatraktivnit, dost možná se dostanou na úplnou špičku žánrového ledovce u nás. Nemají k němu zas až tak daleko. Se svým aktuálním příspěvkem mohou být spokojeni.

ALL

http://bandzone.cz/highpurity

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *