HEIR – Au peuple de l’abîme (CD-2017, Les Acteurs de l’Ombre Productions)

Francouzský label Les Acteurs de l’Ombre Productions s velkou pravidelností představuje světu nové formace, které ve větší míře tíhnou k žánru blackmetalovému. Výjimkou nejsou ani začínající HEIR z města Toulouse, jejichž datum vzniku se vztahuje k roku 2015. K tomu by se ještě slušelo dodat, že cca. před rokem se HEIR zúčastnili splitCD s kolegy IN CAUDA VENENUM a SPECTRALE, o jehož obsahu jsem na Rumzinu již informoval. CD „Au peuple de l’abîme“ je pak legitimním debutem o pěti delších skladbách, jimž v prvé řadě dominuje nekompromisní kytarová vřava a celoplošná zvuková surovost.

HEIR tak mohu s čistým svědomím přiřadit do škatulky „interesantní francouzská odnož black metalu“, která je z velké části pochopitelně ovlivněna tradičními skandinávskými základy. K „old schoolu“ však mají mladí mušketýři přece jen daleko. V mých očích je jejich tvorba více technická, přičemž samotné kompozice kladou důraz na poměrně citlivě zvolenou variabilitu. Nejedná se sice o žádné avantgardní inferno, jak je to ostatně u francouzských kapel obvyklé, ovšem stopy jinakosti jsou zde jednoznačně patrné. Takovým význačným prvkem je v případě HEIR kombinace zběsilosti s odpočinkovými party, jimž překvapivě vévodí celá řada snadno zapamatovatelných melodií. Jako kdyby člověk ve vteřině ani neposlouchal metalovou nahrávku. Tím spíš, že rychlé party jsou v opačném gardu ortodoxní, milovníci „černého metalového odvětví“ si v tomto ohledu přijdou určitě na své.

HeirDalší řádně pekelnou vlastností je bezesporu francouzská lyrika, resp. brutální scream. Stylistika vokalistova frázování nepůsobí zcela běžným dojmem, což lze paradoxně rozeznat i v onom slovním chaosu. Myslím si, že HEIR se snažili v rámci žánru udělat všechno proto, aby byla jejich tvorba důvěryhodná a snadněji rozpoznatelná. V záplavě konkurence to však ani tito Francouzi nebudou mít vůbec jednoduché. Toto tvrzení si dovoluji vyřknout i s vědomím, že mě nahrávka v podstatě uspokojila, a přestože v davu konkurentů nebudou pro mě HEIR vždy tou první volbou (no, oni nebudou dost dobře ani pátou), příležitostně se budu k jejich premiérové velké nahrávce s chutí vracet.

„ Au peuple de l’abîme“ jednoduše baví, samotní HEIR bezpochyby neplatí nikterak velkou daň vykulených nováčků, dokonce si myslím, že by třeba právě z těchto pánů mohli vyrůst noví REGARDE LES HOMMES TOMBER, jinak také stájoví kolegové. Co se týče CD produktu jako takového, tak i u HEIR si metalový fanoušek přijde rozhodně na své, neboť příslušný digipack vypadá opravdu velmi pěkně a je nepochybně podobný veškerým produktům z dílny Les Acteurs de l’Ombre. Náročnější sběratelé se navíc mohou těšit na dvanáctipalcovou vinylovou verzi, která vychází právě v těchto dnech. Pro black metal fans velmi solidní alternativa.

ALL

https://heirbm.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *