Heartnoize Promotion uvádí: OBSCURE SPHINX a spol.

obscuresphinxHeartnoize Promotion uvádí:

Polská post-metalová hvězda OBSCURE SPHINX znovu zazáří v ČR, a to poprvé v Plzni! Těsně před vydáním třetího alba, nástupce kritikou i fanoušky oceněného Void Mother, se mystická Wielebna se svou nekompromisní družinou vydá na krátkou tour. Post-metalové klimaxy, drtivé riffy a excelentní ženský vokál zazní na jediném českém koncertě v sobotu 7. května v Divadle pod lampou. Spolu se sludgery z Prahy KING KEPORKAK a známým západočeským screamem LE BAIN DE MAID.

OBSCURE SPHINX post-metal | doom | PL
OBSCURE SPHINX vznikli ve Varšavě v roce 2008 a přelomové se stalo už jejich první album „Anaesthetic Inhalation Ritual“. Mix post-metalu s vlivy doomu a post-rocku se promítá do naléhavých sonických ploch s elektronickými samply a drtivou kombinací osmistrunných kytar. Největší devizou je však hlas zpěvačky Wielebny, která dokáže uhranout i ty nejzatvrzelejší odmítače ženských vokálů v tvrdé hudbě. Bezchybný rozsah několika oktáv neuhne naživo ani o čtvrttón a jemné pasáže zvládá stejně přesvědčivě jako lví řev.

Chyb se ale nedočkáte ani u zbytku kapely, uctívači Sfingy jsou vždy stoprocentní. A můžete si být jistí, že do každého koncertu vloží vše, co mají – a že toho není málo! Jen u málokteré kapely najdete takové množství heavy riffů, ze kterých budete cítit záda ještě druhý den, ale zároveň se můžete lehce ztratit v postupně budované atmosféře rozsáhlejších kompozic. Třetí, dosud nepojmenované album, se právě dokončuje.

obscuresphinx.bandcamp.com

KING KEPORKAK sludge | stoner | Praha
V Čechách najdete pramálo kapel, které by tak sebejistě kombinovali stonerové riffy s metalovým základem. Bez zbytečného spěchu, hezky pomalu. KING KEPORKAK se s majestátem a vahou obřího kytovce vrhají do moře zvuku, aby následující vlnou smetli všechny pod pódiem. Rozhodně se nabízí srovnání s americkými legendami CROWBAR, které ostatně i podpořili při jejich posledním pražském vystoupení.

bandzone.cz/kingkeporkak

LE BAIN DE MAID screamo | post-hardcore | Cheb
Ač se dlouhohrající desce Mlčím zapomínám nebo i splitu se západočeskými undergroundovými soudruhy Hadem pro mého munga dá jen málo co vytknout, největší síla LE BAIN DE MAID tkví v živých vystoupeních. Uvěřitelně a intenzivně servírují všechny bolesti lidského bytí na zlatém podnosu z temného kytarového mrazení. Někdo si možná vzpomene na žánrově spřízněné Esazlesa, ale brzy na ně zase zapomene, poté co ho LBDM přidusí dalším návalem smutku a beznaděje.

lebaindemaid.bandcamp.com

VSTUPENKY:
Plzeňská vstupenka:
http://www.plzenskavstupenka.cz/cz/component/ticketseller/title/13491-obscure-sphinx-pl
GoOut:
https://goout.cz/cs/listky/obscure-sphinx+king-keporkak+le-bain-de-maid/urm/
SMS Ticket:
https://www.smsticket.cz/vstupenky/7047-obscure-sphinx-pl

FACEBOOK EVENT: https://www.facebook.com/events/575656319263171/

DATUM: 7. 5. 2016

START: 20:00

MÍSTO: Pod Lampou, Havířská 11, Plzeň


Heartnoize Promotion |
www.heartnoize-promotion.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *