HAUK – To Hear The Trumpets Call (CD-2008, Baldur Rising Music)

Některé hudební pokusy mohou mít precizně vypracovanou myšlenku, ze kterých následně mohou vylézt nečekaná hudební překvapení. Existují však i opačné případy a právě HAUK jsou jedním z nich. Tohle má být pokus o folk metal-CO-rock? Kapela pochází z USA a do teď žila v domnění, že může přesycený metalový trh něčím oživit. Což o to, jistý kus originality tu je, ale zároveň je nutno konstatovat, že oběť nápadu se stal v rukách HAUK vlastní sebevraždou. Vytvořit totiž folk rock (metal) pro širší masu – to chce skutečně velkou nůši nápaditosti. Co čert nechtěl, kapela má jen to, co se za nehet vejde a pak už pouhou vatu. Čistý zpěv a především vokalistovo frázování je naprosto úděsné. Vůbec nevím, co ho to napadlo, ale protahování některých slabik… to je něco tak kýčovitého, že mi z toho běhá mráz po zádech.

Jednoduchá hudba je ještě k tomu postavena na zpěvných refréncích… no připadá mi to jako hudební výchova na základní škole, kdy paní učitelka hraje na klavír a děti se rozezpívávají. Skutečně jsem rád, že tenhle materiál je „pouhým“ EP, které trvá něco málo přes dvacet minut.Podobnou „lopaťárnu“ by snad do světa nepustila žádná tuzemská „power speedovka“. A i kdyby… určitě by si dala záležet alespoň na zvuku.

Takhle utopenou nahrávku, tvářící se „profi“, jsem skutečně dlouho neslyšel. Tohle mohl pustit do světa skutečně „hluchý“ člověk. Utopenost všech nástrojů nehorázná a ta přebasovanost??? kluci Americký, to je teda NĚCO! Kýč prvního kalibru – ruce pryč!!!

ALL

http://www.haukmusic.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *