GRAVEYARD OF SOULS – Pequeños fragmentos de tiempo congelado (CD-2017, Endless Winter)

Španělská doom metalová skupina (či spíše projekt) nepatří na Rumzinu k úplným nováčkům, neboť s jedním z jejich děl jsme se v našem prostoru už potkali. Tehdy se jednalo o druhé řadové album, které už toho času vydali ruští nadšenci z Endless Winter, a přestože si oba subjekty daly v průběhu minulého roku přestávku (loni vyšlo album „Todos los caminos llevan a ninguna parte“ u mexických Concreto Records), letos opět nastoupily na společnou loď.

Jakkoliv se ovšem mohlo zdát, že kapela udělá oproti předchozím letům nějaký zásadní pokrok, opak je bohužel pravdou. GRAVEYARD OF SOULS zcela uvízli někde v polovině devadesátých let minulého století a zároveň se jim nepodařilo aktuální skladby nikterak zatraktivnit. Dřevní zvuk sice může na staromilce zapůsobit svou sentimentalitou, nicméně veškeré skladby jsou natolik průměrné, že zkrátka není důvod k tomu, aby se stará kultovní alba musela třást strachy o místo v poličce. Graveyard of SoulsJedinou zajímavostí tak paradoxně zůstává historický kusanec „As Lightday Yields“ z dílny LAKE OF TEARS, střep, jenž do celé skládanky pochopitelně ideálně zapadá. A co dále? Zmínit mohu nevšední španělštinu a skvěle zpracovaný obal CD, nemluvě o bookletu. Vše zabaleno do historického stylu a musím uznat, že po stránce vizuálu vypadá komplet naprosto skvěle. To hlavní mi to ale zatraceně chybí.

Skladby: Todo se desvanece lentament, Entre fragmentos de locura, Beyond the Black Rainbow, Cementerio de ilusiones, As Lightday Yields (LAKE OF TEARS cover), Al atardecer, Across the Cygnus Loop, Kristallnacht.

Sestava: Raúl Weaver – vokály, Angel Chicote – hudba.

ALL

https://graveyardofsouls.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *