GRASSITY – Genocide (miniCD-2013)

Tráva a jedno malé městečko na východě Slovenska! Tam přesně hledejte GRASSITY, novodobou odpověď na starou šichtu smrtícího kovu, která má vskutku z čeho zkvétat. Vždyť slovenská scéna vyprodukovala před několika málo lety silnou základnu kapel, jejichž odkaz je dones naprosto nezastupitelný. Ačkoliv však GRASSITY patří mezi milovníky old schoolu, nejsou jim cizí ani moderní metalové postupy a právě jejich intenzita posouvá nahrávku „Genocide“ na mnohem vyšší level.

Hned titulní skladba je důslednou ukázkou precizní deathmetalové jízdy, neboť chalani neinklinují pouze k rychlým postům, ale také k pomalejším „houpačkám“, které dávají vzpomenout na práci kultovních Američanů OBITUARY. Rozdíl je však v tom, že GRASSITY obklopili svoji nahrávku současným zvukem a je pro mě velkým překvapením, že takovýto sound může nabídnout posluchačstvu v podstatě úplně neznámá formace!

Hodokvas poctivého marasmu však nekončí jen u první položky, ale zcela nezastavitelně pokračuje i v chytlavé parádě „Primitive“, jenž je postavená na dusavých a především skočných riffech. V pozdější fázi skladby lze dokonce zaslechnout i nějaký ten hardcoreový motiv, dodávající nahrávce další potřebný ždibec agresivity navíc. Nejpřímočařejší ochutnávka z dílny GRASSITY se ovšem váže k maximálně hitovému tracku s názvem „Inexcusable“, jehož devízou je zběsilé thrashmetalové tempo, nepodléhající žádnému stavu lopaťárny. Naopak se jedná o účelnou a maximálně zběsilou procházku po minovém poli. Extrémní exkurz po „městě vyhulených duchů“ posléze končí v područí songu „Yes We Can“, který se dá definovat jako takový návrat k titulní skladbě „Genocide“, již výše charakterizované.

GRASSITY svým počínáním sice neobjevují Ameriku, ale na druhé straně nikterak nehoblují tisíckrát provařené postupy a co je důležitější, nejsou poznamenáni zavedeným klišé ortodoxních kovotepců. Moderně znějící setba na mě působí spíše osvěžujícím dojmem a je velkým překvapením, kterak může znít materiál stále ještě začínající kapely, která má mnohé (doufám) před sebou. Teď už to chce jen pevnou vůli a schopnost poprat se s dalšími nástrahami, jež na GRASSITY číhají. „Genocide“ je vskutku podařený materiál a nás všechny může těší to fakt, že s tou naší CS scénou to není až ta špatné. Kvalitní práce!

ALL

http://bandzone.cz/grassity

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *