GARASU/ELMA – split (CD-R-2010, Glass Anvil Records)

Japonsky znějící název GARASU má tuzemský projekt borce za SKLA. Trojice skladeb „Karma“ (2), „Bardo“ (3), „Mantra“ (4) je ohraničena „Intrem“ (1) a logickým „Outrem“ (5). Oproti minulým záznamům jako by se tvůrce vzedmul k vyššímu cíli. Snad i účast na titulu s divokým kolegou přinesla své plody. Záznamy jsou intenzivnější, obsahují na-hall-ovanou atmosféru, samply hlasů a manipulovanou muziku. Střídání kvality i jejího protikladu v barvách, kombinování různých elementů ve prospěch hlukové matérie jsou potěšitelné.

Česky zaměnitelná skoro-zkratka ELMA je značkou japonského divokého noise. Soudě tedy podle jiných nahrávek, které jsem už vyslechnul dříve. „Unrequited Love“ (6) není typický harsh noise jak jej známe u jiných tvůrců ze souostroví, ale i tak nechybí živelnost. Přihoďte krapítek spratkovské živelnosti a je jasno. Zvuku má průraznou jasnost, zašpiněnou dynamiku. Neustálé manipulování je osvěžující. Ani druhá devítiminutovka „Lynching“ (7) příliš nevybočuje. Veřejné trestání efektů a dalších zařízení se provalilo, vyjímečně velebte mučitele!

Abych samozřejmě nezapoměl! Krásné balení solidního obalu tvoří obdobně jako třeba u 900piesek červená kapsa z tvrdého kartonu, následně potištěna, polepena popisky a očíslována tou kterou kopií. Kolik jich je však v sérii celkem se nedozvíme. Co však z titulu činí nejneskladnější kousek sbírky, je přišitá hadrová panenka. Pokud má naznačovat woodoo panďuláka čarujícího za zničení noise, už do něho jdu vrazit několik jehel!!

RadeK.K.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *