GANGRENA -Demo 2004 (CD-R-2004)

Má sbírka CD čítá opravdu hodně zajímavých perel, ovšem tohle je tedy lahůdka se vším všudy. Ruská partička GANGRENA totiž pochází ze západní části Sibiře, což je z mého pohledu tedy ta nejkrajnější exotika. Jak lze vyčíst z biografie, kapela existuje teprve dva roky a už měla připravený materiál pro vznik samostatného alba. Žel se tak nestalo z důvodu zranění, které postihlo hlavní personu souboru, Krokodyla (překrásný pseudonym!). V současnosti se však „Ivani“ opět postavili na vlastní nohy a právě tato nahrávka má být jakýmsi předvojem následného oficiálního nosiče. Odvaha tedy souboru nechybí. Teď ještě zodpovědět otázku nejdůležitější.

Popravdě řečeno jsem neočekával žádné zázraky, ale hned první poslech mě zcela zásadně vytrhl z omylu. Melodic death metal jako víno! Spousta nápadů, kudrlinek, sól… no prostě nádhera! Na disku se nachází celkově šest skladeb (z toho dvě jsou instrumentálky) a každá z nich má svým feelingem a především hudební zručností co nabídnout. A právě hudební kvalita mě zaskočila nejvíce! Ve všech skladbách totiž „ruští hoši“ předvádějí taková kouzla, až se z toho hlava točí. Přitom sestava GANGRENY není nikterak složitá. Krokodyl nahrál kytaru, bicí a ještě se postaral o všechny zpěvy. Výborně mu sekundují basák Mozart a druhý kytarista Yuri Maxim. Zajímavé také je, že kapela se rozhodla prorazit mateřskou lyrikou.A i tento způsob vyjádření sedí. Štěkavá ruská slova ukazují svou agresivitu i tam, kde bych to nejméně čekal. Krokodyl však nezapomíná ani na čisté „zlidovělé“ refrény, a proto je tajuplná atmosféra GANGRENY naprosto jedinečná.

Je jen velká škoda, že právě tito tři borci nemají dostatek prostředků k tomu, aby svou snahu korunovali brilantnějším zvukovým hávem. Protože právě prokletý sound je tím pověstně tupým skalpelem, který tu velkou hudební porci dosti sráží. To však tito sympaťáci vědí asi lépe, než všichni ostatní. Nechme se tedy překvapit, jaký výsledek bude ke slyšení na slibovaném albu. Pro čtenáře, kteří by měli zájem hudbu GANGRENY vyzkoušet, tu mám ještě doporučení k návštěvě jejich webových stránek. Mé velké uznání putuje na dálný východ!

ALL

http://www.gangrena.ru

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *