GALACTIC INDUSTRY – Key To Space Love (CD – 2009)

obalgiZdá se, že rok 2009 by mohl být z pohledu tvrdě rock-metalového, velmi úrodný. Utekly sotva tři měsíce a už se mi do rukou dostalo několik velmi povedených nahrávek. Mezi ně řadím i třetí řadovku severomoravských GALACTIC INDUSTRY, i když u nich to až tak velké překvapení není. Už minulá deska byla poměrně kvalitní, ovšem na výsluní se kapela dostává až s touto novinkou, která je v rámci stylu naprosto dokonalá! Pokud se někteří posluchači mohli ve starších skladbách trochu ztrácet, tak „Key To Space Love“ v tomto ohledu nabízí výjimečnou členitost. Album je překvapivě hodně přímočaré, ovšem na druhé straně také pestré a nebetyčně agresivní. Od této desky nejsou GALACTIC INDUSTRY pouhou cyber metalovou formací, ale moderním komandem, které se snaží pracovat s různými metalovými žánry, především s těmi nejagresivnějšími.

Nemohu si pomoci, ale některé skladby jsou načichlé death metalem ( kdo by tohle čekal?). Palby jako „No Body Has Right“ či „Cure“ si rozhodně nenechte ujít, protože se jedná skutečně o masakriózní kousky, podtržené brutálním growlingem, který má vedle zpěvu čistého, prakticky stejné postavení. Ale to ještě není všechno. Kapela do svých řad přijala dva nové členy. Jsou jimi Loomeer obsluhující klávesy a akordeon a čelistka Syrrah, kterou zde uslyšíte i v roli doprovodné vokalistky. Někdy se stává, že nové prvky kapelám nemusí sedět, ovšem v případě GALACTIC INDUSTRY je to úplně naopak. Všechny stávající sekvence jsou zakomponovány nesmírně šikovně, tím myslím především to, že kapela i přes spoustu změn neztratila svojí vlastní identitu a ve vhodný čas, zareagovala na tikání hodin evoluce.

galactic-industry1I přes značnou přímočarost a přitvrzení kapela neztrácí „galaktické“ kouzlo, a tak mámení vesmírem může zdárně pokračovat i na „Key To Space Love“. Nicméně kdybych měl z celé kolekce vystavit jediný bod, byl by to bombastický zvuk! CD má grády a HRAJE jako o život. Studio Citron se opět ukázalo ve své nahotě a kráse, přičemž GALACTIC INDUSTRY z jeho prostor vyždímali skutečné maximum. Nechci se zde situovat do pozice nějakého učeného odborníka, ovšem mé ucho mi říká, že i z hlediska produkce je deska dotažená do naprosté dokonalosti. Samozřejmě, můžete namítnout, že pouze zvuk a produkce nemusejí být základem pro skvělou nahrávku, pravda, ovšem kapela kromě těchto věcí dokázala ještě zkomponovat skutečně povedené skladby…a ty skutečně baví! A víte jak dlouho trvá celé album: sotva půl hodiny! Zkrátka takový meteor, nosící starou pravdu. Někdy i málo může znamenat strašně moc.

GALACTIC INDUSTRY zkrátka natočili vynikající album a právem na sebe mohou být pyšní. Budu ho proto uchovávat ve své sbírce s naprostou úctou a už teď na rovinu přiznávám, že se k němu budu moc rád vracet. A když už jsem zmínil tu sbírku…CD se honosí překrásným digi-packem, jež je zdoben vesmírnými motivy… Skutečně i v tomto ohledu si „Galactici“ dali záležet, a proto si zaslouží minimálně velkou pochvalu. Kéž by podobných desek bylo od našich formací povícero…Ale jak praví klasik: „nemusí vždy pršet – jen když kape“! A toto je pořádně záživná kapka! Doufám, že vás bude „Key To Space Love“ bavit stejně jako mě!

ALL

http://www.galactic.cz/

http://bandzone.cz/galacticindustry

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *