GALACTIC INDUSTRY

gallivePo debutním albu „Perfect Life?“ se po GALACTIC INDUSTRY tak trochu slehla zem. Až v posledních dnech o sobě dala kapela vědět promo kotoučkem „Lost Man“. Je to předzvěst nového CD?Tohle všechno jsem rozebíral s vokalistou a kytaristou v jedné osobě, Georgem13. Více není třeba dodávat!

Ahoj George! Hned na úvod se naskýtá otázka o současném stavu GALACTIC INDUSTRY. Co se dělo po vydání vašeho debutu? Jaké ohlasy jsi na album „Perfect Life“ zaznamenal?

Po vydání debutu se toho dělo hodně a vlastně nic. Recenzí vyšla velká hromada, v drtivé většině byly velmi pozitivní, občas to akorát někdo nepochopil 🙂 S koncerty to bylo trochu horší, přece jenom hrajeme progresivní styl tvrdé hudby, což v konzervativním Česku málokomu voní bez důkladné mediální masáže, které se nám ze strany vydávajícího Popronu ani nemohlo dostat. Na tom jsme ostatně ani nebyli domluveni. Zkrátka řečeno, až bude styl, který provozujeme, především v Německu out, možná nás promotéři vezmou na milost 🙂 Co se týče sponzorů, tady je naštěstí situace o něco lepší, třeba díky Karlovi Motyčkovi z Karviné jsme mohli natočit aktuální promo, na videoklip „Perfect Life“ nám dokonce zásadní měrou přispěla karvinská radnice!

V současné době propagujete promo CD, které obsahuje pouze dvě regulérní skladby + jeden remix. Proč jen tyto dvě ochutnávky? Máte už jasno, kdy by mohlo vyjít druhé album? Také nelze vynechat otázku, která se týká vydavatele…

My jsme původně vůbec nepočítali, že bychom promo měli nějakým způsobem propagovat. Hlavním účelem mělo být natočení ukázkového materiálu právě pro případné vydavatele druhé desky. Jenže po pár pokusech, které nikam nevedly, jsme se rozhodli promo aspoň pustit do médií. Jako že žijem a tak :-).

Jak vůbec vypadá práce na dalších nových a skladbách? Jakým stylem tvoříte nové kousky? Míchání metalu a elektroniky musí být dle mého soudu velká zábava, ale také mravenčí práce…Jak to vidíš ty?

Přesně tak. Vzhledem k tomu, že všechny skladby vznikají kompletně v počítači, je to opravdu velká zábava a vzrušení, což ale na druhou stranu taky velmi spotřebovává čas a energii. Navzájem si vzniklé skladby posíláme e-mailem, doplňujeme o další nápady, sóla a tak. A ke tvé otázce, kolik máme ´materiálu´ na druhou desku – v tuto chvíli disponujeme čtrnácti songy, rádi bychom ještě něco přidali, ovšem jen pokud nám zbyde nějaká energie a čas:-)

galcoverPředešlé album vám vyšlo u již zmíněných Popron music. Jak s odstupem času hodnotíš tento váš krok? A také by mě zajímalo jak jste se vlastně k takovéto firmě vůbec dostali?

Popron… Těžko hodnotit krok, který jsme stejně museli udělat, abychom vůbec oficiálně vznikli, přestože jsme věděli, že spolupráce Popron a GALACTIC INUSTRY fungovat moc nebude. My jsme si třeba byli vědomi, že po stránce promo aktivit pro nás nehnou ani prstem. Na tom jsme se v podstatě domluvili. Ovšem když jsme však záhy zjistili, že ani distribuce, kterou nám slíbili, se nekoná, bylo nám jasné, že deska vlastně jakoby nevyšla. Musím však uznat, že když jsem si nechal později na jiné firmě vysvětlit, jak je to s distribucí CD veřejnosti neznámých kapel, pochopil jsem, že to ani jinak nešlo. Zkrátka chybělo promo, na které jsme pár set tisíc už neměli… A jak jsme se vlastně k Popronu dostali? Jeden známý mi slíbil, že pokud nám nikdo nebude chtít desku vydat, tak nám to na Popronu zařídí. Zařídil.

Jste jednou z kapel, která pro metalisty může být příliš „měkká“ a pro ty ostatní zase moc „tvrdá“. Možná taková divná otázka, ale přesto by mě zajímalo z jakých řad se povětšinou rekrutují vaši příznivci?

Hm, dobrá otázka 🙂 Sami nevíme 🙂 Vlastně všichni a nikdo 🙂 S tím, že hrajeme hudbu, jak se říká na hraně, jsme vnitřně smířeni. Navíc jsme do budoucna odhodláni onu hranu ještě řádně přibrousit 🙂

Tak to jsem zvědav! Vrátil bych se však k promu „Lost Man“. Na CD mimo regulérní skladby najdeme také remix skladby „Lost Man“. Je to jen takový „vtípek“ a nebo je to i náznak jakési cesty, kterou byste chtěli v pozdější době vydat? Ve své recenzi jsem dokonce napsal, že byste se asi „báli“ udělat v podobném duchu celou desku, i když já osobně bych rozhodně nebyl proti…

:-))) Remix byl vtípkem a zároveň míněn vážně 🙂 Když se vrátíš k předchozí odpovědi, tak je zřejmé, že celá deska takto znít nebude, na druhou stranu ale nevylučuji, že takových kousků bude na druhé desce, která vyjde kdo ví kdy, více 🙂

Máš obecně rád remixy? Já třeba teď hodně poslouchám skvělé pojaté remixy od DEPECHE MODE! Legendární ale asi zůstanou palby od FEAR FACTORY…

Remixy mám rád, ale musí být opravdu svěží a přinášet starou skladbu s novou atmosférou. Spíš mám rád coververze, třeba „Stripped“ od DEPECHE MODE v podání RAMMSTEIN nemá chybu. Když jsme byl na nich nedávno v Ostravě, tak jsem speciálně čekal až do druhého přídavku právě na „Stripped“. A nezklamal mne.

galgeorgeCo si vůbec myslíš o metalových konzervativcích? Jaká třeba byla tvá cesta např. k elektronice a jiným podobným záležitostem? Co tě na tom celém nejvíce upoutalo?

Metaloví konzervativci mi nevadí až do té doby, dokud se nezačnou navážet do mne samotného 🙂 Pak vraždím 🙂 Má cesta k elektronice vedla paradoxně přes GREEDY INVALID, kteří jako první kapela, v níž jsem hrál (tedy vlastně jenom zpíval), používali klávesy. Sice primitivně, ale přece. Pochopil jsem však, že bez kláves už nemohu tvořit. Elektronika pak přišla jaksi nenuceně a samovolně, nějak automaticky 🙂

Také by mě zajímalo jak reagují na vaši hudbu fanoušci na koncertech. Hrajete raději samotní a nebo preferujete spíše vystupování na větších festech? Tam to musí být někdy problém? Myslím tím třeba nazvučení….a teď přece jen, někteří metaloví příznivci příliš tolerantní nejsou… Dostalo se vám někdy vyloženě negativních reakcí? Myslím tím hlášky typu: „co tady chce to disko atd“ ?

Samostatná vystoupení se nám nějak nedaří, hrajeme spíš na festech. Právě díky (nebo kvůli?) nazvučení, kdy přece jenom lezou ven více kytary, zníme kvůli podlazení hodně hustě. Jenže samozřejmě, rytmy a struktura skladeb, zcela odlišná od klasického metalu, působí tak, že lidé nevědí, která bije. No ale když si vzpomenu na vystoupení RAMMSTEIN někdy z poloviny devadesátých let v Praze v Edenu, kdy je absolutně nikdo neznal a kdy zněly sálem hlášky typu: „co je to za zkurvenou německou kapelu“, si říkám, že všechno má přece jen svůj čas :-)))

Posloucháš třeba nějaké elektronické kapely? (myslím tedy především EBM party a jim podobné)…

Hm, moc ne. Můj záběr v tomto ranku končí u PRODIGY a pak už jen pokračuje DIE KRUPPS, Oomph!, což je vlastně už elektro-metal, že?

Jasně! A jak se ti kupříkladu libí projekt PAIN, za kterým stojí Peter z death metalových HYPOCRISY? Nebyl jsi náhodou na jejich pražském koncertě? Já tam byl a byl to vskutku super zážitek…

Na koncertě jsem nebyl, i když jsem silně o něm uvažoval. PAIN se mi líbí hodně, svého času jsem „Rebirth“ sjížděl v autě každý den… Ovšem na německé FARMER BOYS stejně nemají 🙂

Osobně si také myslím, že podobnému stylu se nejvíce daří v Německu. Tamní scéna je opravdu silná. Je opravdu z čeho vybírat. Čím myslíš, že je to způsobeno?

Ty jsi můj člověk, víš přesně kam mířím :-))) Německo je opravdu zemí elektro metalu zaslíbenou. Čím to je? Těžko říct. Třeba zkusme tuto hypotézu – Němci jsou známí svým germánským chladem, který však na druhou stranu musí kompenzovat něčím atmosférickým. Proto musí být tvrdé kytary v kontrastu s klávesovým oparem a elektronickým kořením. Jak k tomu přijdou G. I.? No my Češi máme přece každý nějakého německého předka, že…:-)

Pěkná hypotéza . A co např. naše kapely? Myslíš, že v tomhle ohledu můžeme zahraničí konkurovat? Kdyby tě navštívil nějaký cizinec, jaký reprezentativní vzorek z české scény bys mu pustil?

Mohou, ale nemohou. Přesněji řečeno není jim to umožněno ryze z nacionálních důvodů zemí západní Evropy, které si logicky chrání své hudební trhy… Kdybych měl pustit cizinci takový vzorek, aby si myslel, že jsme stále pozadu, tak bych mu pustil bohužel KABÁT (i když ho mám koncertně rád), CHINASKI, Landu, Anetu Langerovou, božskou Helenu, Káju, TŘI SESTRY, DIVOKEJ BILL, ALKEHOL, HARLEJ a mnoho dalších věcí. Kdybych ho však chtěl překvapit, tak mu pustím DARK GAMBALLE, ROOT, INSANII, bohužel taky KRYŠTOF, TATA BOJS (i když je nemám rád), MONKEY BUSINESS (taky je nemusím, ale jsou skvělí) a mnoho dalších.

galfotoOK! Zpět k vaší kapele. Figurují členové GALACTIC INDUSTRY ještě v nějakých jiných projektech? Nebo vás práce v domovském souboru plně uspokojuje? Nechtěl bysis v budoucnu osahat nějakou jinou hudební záležitost?

V tuto chvíli nám „zahýbá“ pouze bubeník Marthus, který v současné době přebývá převážně v Newcastle, kde hraje v kapele Mantas, což je současná formace někdejšího člena legendárních VENOM. Osahat bych si chtěl mnoho věcí 🙂 ale v tuto chvíli mi jaksi vzhledem k mým pracovním aktivitám nezbývá čas ani energie. Ale to už se zřejmě opakuji, že? 🙂

Fikané, ale v pohodě . Máš představu jak by se hudba GI dala ještě více obohatit? Budete se snažit tlačit do své hudby třeba jiné, ne příliš tradiční nástroje?

Hm, nic není vyloučeno. Vzhledem k tomu, že neděláme nic účelově či programově, je to vždy ale otázkou momentální nálady při tvorbě nebo nahrávání ve studiu.

Na závěr třešnička: Kdybys měl volit domácí a zahraniční alba roku, která by to byla?

Domácí: DARK GAMBALLE – „Superstar“ (i když jsem ho vlastně celé neslyšel, ale jsem přesvědčen, že je super). Zahraniční: RAMMSTEIN – „Reise, Reise“.

Měj se skvěle! Díky za rozhovor!Poslední slova jsou tvá…

Díky. Stejně tak se měj galakticky ty i všichni čtenáři R.U.M.u.

ALL

Kontakt:

www.galactic.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *