FROM OUR HANDS – Sinners (CD-2010, X Production)

Ze Slovenska nám doputovala další nadějná akvizice jménem FROM OUR HANDS a dle všeho se rozhodně nehodlá spokojit pouze s uznáním v Praze a okolí. Tihle talentovaní mladíci určitě míří mnohem dál. Ovšem…bude o ně zájem? Mám trochu obavy, že na západě mají zkrátka své miláčky, a že by zrovna toužili po kapele z východu, jenž by jim navíc přinesla nemlich stejné uspokojení, to si nejsem úplně jistý. Nicméně FROM OUR HANDS opravdu hrají jako kluci z předměstí New Yourku. Jejich kytarový melodic rock-hard core je tak přesvědčivý, že je to až neskutečné.

Navíc vokalista je snad skutečně rozený Amík, protože tak suverénní frázovaní u kapely z CS jsem snad ještě neslyšel. Samotné skladby pak splňují rovněž všechny atributy maximální profesionality. Stačí vám dva nebo tři poslechy a všechny tracky se vám doslova dostanou pod kůži. V jednoduchosti se tedy dá říci, že jsou to „coreovky“ na hranici popové podbízivosti, mají hitový potenciál a samotná kapela těmito trumfy nikterak nešetří. Pro mě osobně ideální hudba do auta. Šlapavá hudba, moderní a kvalitní sound, příjemný relax…

Pokud bychom však měli v hudbě FROM OUR HANDS hledat nějakou hloubku, pohoříme. Chalani totiž všechno podřídili americkému projevu, a to bez sebemenší známky vlastní invence. Podobně výtečných part je za mořem celá řada, a tak je pro mě záhadou, proč chce zrovna slovenská kapela znít jako zástupy stovek dalších? Nezbývá mi nic jiného, než věřit tomu, že to kapelu zkrátka takhle baví. Dle mého názoru se však onoho cejchu „amerických Slováků“ jen tak nezbaví a co je možná horší, dost možná může být zastíněno i jejich instrumentální umění, ke kterému se nedá uvést nic negativního.

Jak už jsem výše uvedl, album „Sinners“ si opravdu s chutí pustím v autě, ale doma? Možná několikrát, než vůně nafintěného parfému vyprchá. Skladby se zkrátka rychle opouslouchají a CD je tak předčasně určeno k pouhé archivaci. Joj, joj – takhle nějak chutná limonáda. Jednou se napít, jednou vypít, a pak už si raději dát něco jiného. FROM OUR HANDS zkrátka vylétli jako kometa, ale nejsem si zcela jist, zda právě jejich cesta bude páchnout dlouhověkostí. I přes výše uvedené kvality se mi totiž zdá, že jejich jízda je tak trochu nasměrována do slepé uličky. Kam a kudy se vydat dál? Příliš mě toho nenapadá, ale snad členové kapely vědí… Ale abych tento začarovaný kruh uzavřel: „Sinners“ je sbírka profesionálních, pečlivě vykalkulovaných skladeb, jež mají kvalitní zvuk a hitové ambice. Absencí číslo jedna je pak bezduchost a především neoriginalita.

ALL

http://www.myspace.com/fromourhands


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *