FORREST JUMP-Killusion (CD-2005, Élysion)

Vydavatelská firma Élysion to v poslední době pěkně rozjela. Dalším koněm této perspektivní stáje jsou chlapci, říkající si FORREST JUMP. Název poněkud malátný, ale důležitější je samozřejmě obsah kotoučku, který mimochodem zdobí opravdu nádherný potisk. Totéž se dá tvrdit i o obalu. Najdete na něm dvě souložící vosy! Vskutku povedená fotomontáž! Hned s prvními rify skladby „My Might“ mě napadá, že HELMET jsem si už dlouho nepouštěl a přitom je mám tolik rád. Emo-HC jak čerstvě posekaná travička! Pravda, takhle u nás nikdo nehraje. Možná FUCK DA KAROT.

Houpavé rytmy se mísí s náladotvornou atmosférou a vskutku hezky se to poslouchá. „Kill My Memories“ dýchá tak trochu gotickou atmosférou a přitom stěžejní motivy stojí na naštvaném frázování vokalisty Pepi Michálka. „Pro-test“, další to skladba, tentokráte s českou lyrikou. Do mysli se mi vrývá jistá podobnost s KURTIZÁNY Z 25.AVANUE, a to především s jejich poslední deskou. Následující „Red Wishes“ opět tak trochu tepe jakýmsi depresivnějším úvodem. Žel kvalit úvodních kousků nedosahuje. V této části alba začínají FORREST JUMP mírně nudit.Vše se v dobré obrací s melodickou hitovkou „Final Countdown“. Jde zřejmě o nejtvrdší věc. Naprostý mix agresivity a melodiky. Druhá „česká“ palba mi opět tak trochu připomíná Simona a jeho KURTIZÁNY. Žel konec alba nezastihuje FORREST JUMP zrovna v tom nejlepším světle. „Under Fire“ a nu-metalovka „Hanopis“ nepřinášejí nic, co by tuzemského posluchače nevyrušilo z klidu.

Úplným závěrem a možná tak trochu bonusem je melancholická „Lost Again“. Tak trošku mi tato skladba evokuje „panterovské“ časy v době „Cowboys From Hell“. Deprese „vyřvaná“ do HC rytmiky a to všechno s moderním xichtem! Opravdu parádní tečka! Kdyby se kapela vydala cestou právě této skladby, slintal bych nadšením. „Killusion“ je dobrá deska. Sice mě nutí třeba tři tracky přeskakovat, ovšem najdou se zde vskutku silné momenty, stojící minimálně za poslech.

ALL

http://www.forrestjump.elysion.cz/index.php

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *