FLYING BRAINS

Kapela FLYING BRAINS je pro vás asi stejnou neznámou jako pro mě. Tenhle rozhovor měl původně být v Blood Destruction zinu, ale jelikož ten nejspíš už nevyjde, tak vám ho předkládá R.U.M..S chutí do toho…

Čau Mozku, jaký máš IQ?
Čau Syky, já fakt netuším. No, nic extra to nebude, ale idiot taky nejsem, takže zlatej střed.

V začátcích jste existovali pod názvem „ZMATEK“, to jste v tý době hráli čistý HC?
V tý době jsme hráli čistý hov… Když jsme se jmenovali Zmatek (to je čistě po založení), tak nikdo na nic neuměl a jediný naše nástroje byly krabice, kus sololitu, polštář a dvě starý španělky. Trochu jsme na tom zapracovali a teď je to už OK.

Vaše oblíbené kapely jsou?
Basák asi SEPULTURU, zpěvák je dost deathově orientovanej (to se projevilo i na I.demu) a já s bráškou :GRIDE, BIOHAZARD, THE REGRESSION THERAPY, PAVILON 9, HERMAFRODIT, MOČOVÝ KHAMENI, S.O.D., KATAKLYSM, NASUM, LIQUID PUSS, INGROWING…… na prostě dobrý HC a teď hlavně českou grindovou scénu. Momentálně poslouchám samý nový věci a snažím se udělat si v hlavě takovej přehled,co je OK a čeho se při nákupu vyvarovat.

Jak dlouho vám trvalo, než jste složili celý demo „Flying Brains“?
Něco okolo půl roku. Dvě věci tam jsou starýho data, ale zase něco se nezdařilo. Momentálně máme věcí spoustu a bude zajímavý z nich něco vybrat. Uvidíme.?

Říkals, že nový materiál je o 100% hustší. Mohl by jsi to nějak přiblížit?
Jasně, že mohl. Ono je to hlavně díky tomu, že za ten rok od minulého počinu jsme zas o něco instrumentálně pokročili. Hlavně bráška za bicíma – teď je to fakt rachot. No a hrajem spolu už dva roky (od založení) v neměnné sestavě, což se na tom taky podepsalo. Vývoj jde kupředu.

V bookletu děkujete vašim rodičům za podporu. Jakým způsobem vás podpořili?
Dobrá otázka! Dřív jsme byli spíš rádi, když si nás moc nevšímali (protože jsme zkoušeli u nás v pokojíku). No a komu by to nevadilo, když je vedle obývák a za oknem ti choděj desítky lidí na sídliště. Teď je to ale jiný, zkušebna je v KD Skuteč a vzhledem k tomu, že jsme školou povinní, tak nemáme žádný prachy a rodiče nám tudíž museli něco přispět na výbavu. Hlavní důvod je ale ten, že do nedávna nikdo nemohl řídit auto (nesplňoval povinný věk) a náš táta nebo pan Pražan vždy museli řídit a ještě zaplatili benzín! Takže touto cestou bych jim chtěl poděkovat ještě jednou. (Není to s náma lehký…!)

Budete hrát v létě na nějakým fesťáku?
Jo, tak to zatím není jistý. 23.června hrajem s Immortal Tears v Pardubicích ve Psovi (tj.RC Žlutý Pes), ale nic jinýho není na 100%. Chtěl bych dělat něco u nás. Záleží zase na tom, jak bude areál a pod. …klasický starosti. Věřím, že to o prázdninách vyjde.

Můžeš nám prozradit co studujete?
Tak to bude snadný. Leoš (basák) stavební průmyslovku ve Vyském Mýtě – I.ročník, Luboš (zpěvák) nějaký elektro s maturitou v Kolíně – I.ročník, Martin (bicí) uměleckořemeslné zpracování dřeva v Hradci Králové – II.ročník a já studuju stavební průmyslovku v Hradci Králové – III.ročník.

Debilní otázka jak sviňa, ale stejně: Jaký je důvod vaší existence?
Proč debilní otázka? Když jsem chodil do V.třídy ZŠ a poslouchal Black Sabbath, strašně mě to chytlo a já snil o tom, jak budu jednou hrát v kapele na basu. Postupem času se to zvrhlo a já začal cvičit lidovky na španělu, pak přišla el. kytara a bylo to jasný. A důvod existence? Životní styl a zábava. Já myslím, že je to OK. Z týhle hudby z tebe milionář asi nebude.

Poprvé jste naživo vystupovali v klubu R.I.P.. Zventiluj tady vaše pocity před, během a po vysoupení.
To byla velmi dobrá akce, my v tý době hráli asi 3 měsíce. To předtím se nedá počítat. Ten den sem zrovna brigádničil ve starým kravíně a už od rána sem se šíleně těšil. Před akcí sem ani nebyl moc nervózní. Kluci trochu byli (hlavně Leoš a Martin), ale nebylo to nic hroznýho. První hráli THE REGRESSION THERAPY. Ti byli jako vždy OK. Díky nim jsme si tam mohli zahrát. Po nich jsme nastoupili my, spustili jsme písně a bylo to dobrý. Lidi se bavili a veškerá nervozita byla pryč. Po akci za náma chodili a nechtěli věřit, že to byl první koncert. Ten den jsme z toho měli fakt dobrej pocit a hlavně tě to dost popíchne k tomu pokračovat dál. Byla to hodně dobrá zkušenost.

Jak si ceníte svých nástrojů?
Já osobně si kytary cením velice. Byl to dobrej kup a je to moje první kytara. Předtím jsem měl půjčenou jolanu, ale vlastní věc je vlastní věc. Mám černou krameru a marshall aparát. Zatím jsem spokojenej. Leoš má takovej laxní přístup ke všemu, takže nevím?? Brácha je na bicí dost opatrnej, no a zpěvovej aparát je zatím půjčenej, protože zpěváka bych asi dřív zabil, než bych ho k něčemu dokopal.

Napiš prosím svůj názor na tyhle hudební styly: hard’n’heavy, doom, black, death, grind, HC, punk.
Já se snažím hudbu moc neškatulkovat, protože dobrý kapely najdeš všude a ty špatný taky. To je ale věc názoru, co já považuju za dobrý, to se jinejm líbit nemusí a naopak, ale jasně, že na ty styly mám názor. Takže
hard’n’heavy: nebere mě a většinou mi to přijde k smíchu.
doom: čas od času si něco poslechnu, když se to umí, tak je to dobrý, ale nijak to nepřeháním.
black: ten zrovna moc nemusím. Je to podobný jako s doomem. Občas si něco pustím. Člověk by se zbláznil poslouchat jedno a to samý dokola.
death: V tomhle stylu mám spoustu oblíbenejch věcí, a hlavně kapely jako NILE můžu: to není totiž klasickej death a má to fakt šťávu.
grind: to jsi káp na to pravý, grind mám moc rád, je to správnej nátěr. Tenhle styl rozhodně můžu. Mám i svý favority a naopak. Nechci nikoho urazit, tak si to necháme na jindy.
HC: to je další želízko v ohni, tenhle styl bych si mohl prát do škeble imrvére. Mám rád hlavně ten hutnej typ : S.O.D. atd.. Tady je to s grindem na špici.
punk: Nechci se nikoho dotknout, ale většina punkovejch kapel mi přijde na jedno brdo a dost omletý. Když je dobrej pogo punk, tak to v klidu snesu. Nejlíp se tady hodí přísloví: „Proti gustu žádnej dišputát !“

Skonči to..
Dík za rozhovor a zájem o kapelu, zdravím všechny pařiče a doufám, že se uvidíme na nějakým našem koncertě. Mozek a F.B.

Syky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *