DvojBlock v Ponorce

sputnik11Usmyslel jsem si, že poslední listopadové dny strávím v kralupském klubu Ponorka, jelikož hudební menu čítalo velmi zajímavé pochutiny. Toho pátečního dne jsem dorazil domů něco po páté hodině, hodil do sebe pár fláků těstovin, tradičně přečetl denní tisk a pomalu se chystal na večer…Startujeme…

SPUTNIK, SAD – 28. 11. 2003
Na tuhle fajn akcičku jsem nemohl vyrazit sám. S sebou jsem vzal sestřenku Míšu, kterou jsem nabral ve Velvarech a hurá do Kralup. Legrační byl příjezd k Ponorce, protože všude kolem bylo aut jako sraček. Holt, zahájení plesové sezóny neminulo ani nás, byť s těmito akcemi nemáme nikdy příliš co dočinění. Každopádně jsme se kolem Ponorky pěkně motali, ale nakonec se moji „Škůdku“ podařilo vtěsnat na jedno celkem nenápadné místo. Hned po prvních vteřinách v klubu potkávám Rusáka (bicmen SPUTNIKU) se kterým se výborně povídá a já jsem velmi rád, že mu můžu téměř jakožto prvnímu představit naší R.U.M. kompilaci. Stejně tak rád vidím vokalistku Evu se kterou se shodujeme na myšlence: „hudba je droga a i ji se dá propadnout“. Koneckonců jsem jeden z těch závisláků. Do klubu dorazil také můj mega-kamoš Tom Chessman, takže celkem dobrá sestavička. Nakonec se objevila rovněž děvčátka z naší malebné školičky, takže diskuze v jiném sociálním prostředí, byla vcelku zajímavá. Každopádně v tu dobu se již chystal první soubor večera.

Plzeňští SAD začali téměř před poloprázdným klubem, což asi nebylo zrovna dvakrát motivující. Čtyřčlenná sestava včele s vokalistku spustila vcelku kvalitní moderní rock, ovlivněný např. takovými GUANO APPES. Dokonce tomuto souboru vysekli poklonu prostřednictvím předělávky. SAD mě tedy spíše překvapili, byť až tak detailně jsem je nepozoroval. Zpěvačka však předvedla, že má něco do sebe a rovněž ostatní muzikanti nezůstávali pozadu. Na hlavní chod večera se nemuselo dlouho čekat. SPUTNIK vlétli na scénu se vší parádou a je škoda, že návštěvnost se žádným závratným způsoben nezvedla. Usměvavé Evě do však v žádném případě nevadilo.Otvírák obstarala hitovka „Volejte zoo“, (jinak rovněž umístěná na naší kompilace – no, to jsem celý já, chlubil…). Trošku se má maličkost obávala zvuku, ale nakonec se přece jen podařilo vytvořit vcelku kvalitní sound kulisu. SPUTNIK dnešních dnů opravdu šlape. „Komunismus nejde“ nebo „Korejský studenti“ jsou už pěkně přitvrzené hitovky, které by souboru mohla závidět kdejaká HC parta. Přiřknout však tomuto sympatickému seskupení nějakou škatulku, to je věc opravdu nelehká. Nejvíce se mi však zamlouvá absolutní nadhled, s kterým SPUTNIK do celého hudebního kolotoče vstupují. Vrchol večera dle mého soudu přichází se skladbou „Průjezd hlavou“. Podařilo se jí dotáhnout téměř k dokonalosti. Kapela ji zaobalila novým kabátkem a ten ke skladbě výborně pasuje. Pěkně jsem si s Míšou zatrsal…. Těch pár lidiček si nakonec vytleskalo ještě přídavek. Skladba „Řekni sýr“ je pro tyto účely úplně stvořená. A to už byl fakt konec. Příjemná akcička! Nechápu, co už lidi chcete? Čtyři pětky plus CD u vstupného…ale škoda slov k tomuto tématu.

sputnik2Po několika džusech, Red Bullu a nějakém tom pivku se pomalu loučíme a hrneme si to k domovu. Tady bych mohl skončit, ale nebyl bych to já, kdyby se mi nestala nějaká ta další historka. Míšu vysazuji u jejího bydliště a šinu si to na velvarské náměstí. Ovšem to byla chyba. Aktivní policisté mě okamžitě zastavili a jelikož jsem se jim asi nelíbil, ihned mě žádali, abych si vystoupil. Uznávám, že mé triko se zkratkou LSD, celé hysterii nijak nepomohlo. Nejhorší však teprve přišlo s hledáním dokladů…A teď mi to došlo…Do prdele, papíry a vůbec všechno jsem si nechal u Míši v batohu o dva bloky dále. Tomu říkám pech… snažil jsem se celou záležitost těm dvěma „důležitejm“ vysvětlit, ale neměli proto vůbec pochopení. Dokonce jsem se zaručil, že jim tu svou káru nechám a pro ty doklady skočím. Ani tohle se neujalo…Ti blbci si mysleli, že jsem to auto totiž ukradl a tak zkoumali mou totožnost, což trvalo asi tak čtvrt hodiny a vypadalo to tak, že jsem mrznul venku před policejním autem a oni si tam asi honili…(pardon..). To už se mi moc nelíbilo, tak jsem se ohradil, že jako pro ty doklady zatím skočím, ale arogantní hovada to jaksi nezajímalo.Nakonec mi dali ještě „dejchnout“. Tak říkám si…měl jsem za celej den čtyři pivka ( v Ponorce dvě, ale prokládal jsem to tím džusem ), teď mi na něco přijdou a bude to v pytli úplně. Naštěstí…štěstí v neštěstí. Představte si, že chtěli litr pokuty. Tomu jsem nechtěl věřit ani ve zlém snu. Zajímalo by mě na jakém principu jsou tyhle „sypačky“ stanoveny. Každopádně když viděli, že jim požadovanou částku asi těžko dám, slevili na tři stovky. Moc dobře si uvědomuji svou chybu, ale nemyslíte, že trošku lidskosti by neškodilo? Bez dokladů jsem ujel pár desítek metrů a prokazatelně nevědomě. Nejvíce mě však namíchnul fakt, že ten jeden z policistů, jako kdyby měl z mé smůly radost. Nasedl jsem zpět do auta a vydal se k Míše pro doklady. Pak rázně stavím opět u policistů a razantně jim ukazuji přes okýnko doklady, na důkaz toho, že nejsem žádnej vychcánek…

napalmedflyer29. 11. 2003 NAPALMED, RHONDIAN, ASISTAR_T
Sobotní den utekl jako voda a byl tu opět večer. Už jsem sám pro sebe uzavíral sázky, zda mě fízlové znovu zastaví. Posledních čtrnáct dní mám na „Grossovce“ opravdu velkou smůlu. Přijde mi, že jediné auto, které jezdí v noci po okolí je to moje a oni asi nemají nic jiného na práci, než chytat právě mě. Do Kralup jsem vyrazil sám, ale obrázek s parkovací komedií moje autíčko opět opakuje. Hned u kasy se zdravím s borci z RHONDIAN a představuji jim naší kompilačku (také oni jsou na ní zastoupeni, aneb chlubím se podruhé . Sraz v klubu si dávám s Payem, který mě ihned hecuje na pivko, ale prozatím odolávám. Celou akci má na starosti Jirka Holub a je od něj fakt skvělé, že pozval i takový antikomerční soubor, jako je NAPALMED. Radek Kopelů je fakt nadšenec a jeho vitalitu mu mohou mnozí závidět. Spolu s dvěma borci rozjel nefalšovaný rambajs a pokud někteří návštěvníci nevěděli „vo co go“, raději se klidili někam do ústraní.My, kteří již produkci Radkova „ansámblu“ známe, nemáme až tak vytřeštěné oči a celou masivní show za podpory tekutin zvládáme v pohodě.

Během večera koukám a koho nevidím…Míša na vlastní triko se svou kámoškou Hankou, dorazila zamnou. Když se oklepala z napalmedovského šoku, ihned se mě vyptávala na Policejní story s tím, že tento večer na mě určitě čekají zas. BRRR! Na řadě byli RHONDIAN, kteří se však připravovali tak mohutně, že to nevydržely místní pojistky a klub se ponořil do absolutní tmy. Skalní kralupští blackers ihned spustili hymnus MASTER´ S HAMMER, „Každý z nás zabíjí Boha“ a tím tak výstižně připravili půdu pro brněnské bardy. RHONDIAN hned od začátku silně přitlačili na pilu. Jejich kytarová palba za podpory barevných samplů rozvášnila do té doby trošku mdlé publikum. A když už jsem u těch lidí…ani tento večer to nebyla s návštěvností žádná sláva, nakonec se však maličký klub přece jen vcelku zaplnil. A ti co dorazili (třeba jen náhodou) určitě nemuseli litovat. RHONDIAN pumpovali jeden sekaný rif za rifem. Pecky jako „Psycho Love“ nebo „Outsider“ jsem si s krásně vychutnal. Kapela rovněž představila novou klipovku „Cosmic Girl“, kterou budou moci fans spatřit na Stanici O. Zazněla také předělávka od Madonny, což byla jakási hádanka pro posluchače, která se celkem čekaně minula účinkem.

Třetí na řadu přišla odlehčená noise-fell rockůvka ASISTAR_T, jejichž náročná hudba nejprve šokovala a teprve poté se ji dostalo patřičného uznání. V čele dvoučlenné kapely stojí basák Franta Březina, který byl ještě nedávno spjat s fanzinem RISING STAGE. Docela mě překvapilo, jakým hudebním směrem se vydal. Kytarové výpady se v podání této dvojky neustále měnily, a když jste čekali nějakou souvislou melodii, přišel najednou zvrat, přetrhávající veškeré naděje na nějakou delší souvislost. Zkrátka ASISTAR_T zůstanou pro většinu smrtelníků nepřekonatelným balvanem, ovšem něco do sebe jejich tvora má. Bicí automat hudbu nijak neshazuje a když jsem tak neustále poslouchal změny nálad a temp, na mysl mi přišla letitá originální šílenost Z KOPCE. A jsem definitivně v koncích….na závěr jsme ještě s Payem celou akci zhodnotil a za podpory dvou slečen se vydal k domovu. Tentokrát moje cesta projela téměř všechna pekla a tak Policisté na mé fáro čekali zbytečně….Co říci na závěr? Fajn víkend, dobrá muzika a prospaná neděle…Ale není nad to se trošku odreagovat…..

ALL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *