DPK – Under The Reign Of Madness (CD-R, 2011 )

Při internetovém lelkování jsem si všiml, že místní hrubiáni skrývající se pod zkratkou D.P.K. (DĚTI POHŘEBNÍHO KVÍTÍ) vyfrkli svou další nahrávku. Slovo dalo slovo a už to vrčí! Sedm rašplí na dvaceti minutové fošně nahráli během čtyř prosincových dnů roku 2010 ve vyhlášeném studiu v Hostivaři. Přehledný death metál jako řemen, příběhy hrůzy z reality i fantazie, popřípadě smyšlené story inspirované skutečností. Když je hudro-frázující vokalista Tomáš přednáší pěkně česky, jsou mi blíže a do budoucna bych se přimlouval jen za mateřštinu.

Čtyři anglické texty nejsou náročné, ale prostě už asi stárnu a pohodlním. Pokud se nepletu a „Awoken As Dead“ (3) je prošpikovaná názvy na oblíbené kapely a desky, pak není lepšího poděkování než touto vtipnou formou. Nebo je to jen můj mylný výklad a budu za blbce, hehe. Hudebně „demáč“ drží v rámci stylové škatulky pěkně pohromadě a kromě náladotvorného úvodu v již zmiňovaném třetím songu, nebo nezbytné filmové citace ve „We’ll Tear Your Sould Apart“ (4), není nijak narušován. Kladem budiž i rozumná jednotlivých písní a vlastně i celku.

Oproti běžné zvyklosti popsat desku při prvím poslechu, dopřál jsem této sezení několik, očekávaje, že se mi dostane více pod kůži, žel musím konstatovat, že mi zní naprosto běžně a fádně. To samozřejmě nijak nesnižuje nadšení a jisté umění chlapíků, jenom nejsem posluchač začátečník a nikdo z nás už (naštěstí) nežije v dobách, kdy se s jednou deskou dovezenou z burzy žilo celý měsíc. Jsem přesvědčen, že takhle pojatý čistý death metal by mě tehdy bavil zcela.

Postup mezi borce a klasiky trochu brzdí i obal, přestože je profi potištěný disk doprovozen čtyřstránkovou knížečkou a vsádkou na křídovém papíře. Nesouvislý koncept (dvě tématické kresby Vs. fotka na zadní straně), různě umístěné, různě zarovnané texty s nestejnou velikostí a typem fontů nejsou vyloženě průšvih, ale působí silně amatérsky. I když by mělo jít pouze o demáč…

RadeK.K.

http://bandzone.cz/dpkcz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *