DOGMA INC. – Blacksun Flowers (CD-2017, Slovak Metal Army)

Je vůbec možné, aby dnes posluchače zaujala „obyčejná metalová nahrávka“? Nemyslím obyčejná jako obyčejná, ale obyčejná bez dalších žánrových přídomků a crossoverů. Možná se budu mýlit, ale mám pocit, že dnes klasických posluchačů metalu spíše ubývá, ostatně některé tvrděrockové dekády už definitivně zavál prach. Vzpomene si dnes vůbec někdo na nefalšované heavymetalové legíny? Snad ani ne.

Slovenští DOGMA INC. jsou však z trochu jiného těsta. Jejich hudba je víceméně postavena na thrash metalu a „panterovsko-hrubijánském“ dřevorubectví, avšak instrumentální zdatnost a kompoziční bohatost skladeb nemá daleko k legendárním KREATOR. K tomu všemu si však určitě připočtěte silnou dávku slovanské melodiky, která alespoň mně osobně není vůbec proti srsti. Na albu se celkově nachází deset položek (počítám i vstupní instrumentální lahůdku „Fake“), přičemž ani jedna z nich tu není jen tak do počtu.

Celkově se mi však přece jen více zamlouvá první polovina alba, kterou pokládám doslova za strhující. Druhá část pak sice mírně ztrácí, ale stále se jedná o vysloveně nadstandartní metalové představení. „Blacksun Flowers“ mohu vřele doporučit všem milovníkům metalových tradic a obyčejů.

Dogma Inc.

Skladby: Fake, Even God Denial, The Conqueror, Skinless Beast, Devil Speed, Oxidizer, Shock Till You Drop, Absolution – No Progress, Collapse, Dead man Walking.

Sestava: Jan „Wanzi“ beke – kytara; Kristian „Gumi“ Guzman – kytara, zpěv; Peter „Balky“ Bales – basa; Erik Nalogh – bicí.

ALL

http://bandzone.cz/dogmainc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *