Dlouho očekávané album FDK je venku: čekání se vyplatilo!

Dlouhé čtyři měsíce odkladů od digitálního vydání si vyžádaly potíže s tiskem druhého digipacku FDK. Čekání se nicméně vyplatilo: novinka Earthlinked je po stránce hudební i designové uměleckým majstrštykem.

Zatímco z postrockových ploch nového alba Earthlinked vyvěrá vzletnost, hardcorový základ mu dodává drsný nádech. Podstatná přitom zůstává sugestivnost masivních zvukových stěn, v nichž hrají prim kytarové plochy tvořené nejen tvrdými riffy, ale též subtilními linkami, které představují životodárné žíly v hrubé hardcorové tkáni.

Kompozice FDK se rozprostírají na širokých emocionálních planinách, jejichž rozlehlost umožňuje vyniknout každému z citových poryvů, který může jejich naléhavý tón způsobit. Své skladby FDK dokážou vyklenout do rozsahu překračujícího běžné trvání rockové písničky a za pomoci naléhavého řevu, ale i jednoduchých melodických motivů staví své počínání na mystické pomezí obyčejnosti a nadzemskosti.

Dřívější srovnávání FDK s kapelami jako Isis nebo NEUROSIS nebylo úplně mimo mísu. FDK jsou totiž jednou z mála tvrdých českých kapel schopných ve svém žánru čelit mezinárodní konkurenci.

Napsali o Earthlinked:
»Profesionalita, se kterou je postaráno o celkový dojem, zvukem počínaje, samotnou hudbou konče, je milým překvapením a FDK potvrzují, že jsou na české tvrdě kytarové scéně něco jako úkaz. Nejen, že mohou směle konkurovat silné zahraniční scéně, ale mají i svou vlastní tvář.«
– Michal Novák, Freemusic

»Výborná práce! Na domácí tvrdě rockové scéně se zase jednou narodila deska, na kterou se bude i po letech vzpomínat…«
– Michal Husák, Rock & Pop

Nejbližší koncerty:
21.4. Praha – tba(+ Zatokrev, CH)
22.4. tba (+ Zatokrev)
23.4. Brno – Melodka (Ceny Břitva)

Další informace:

www.fdkband.com

www.bandzone.cz/fdk

www.myspace.com/fdk.band

www.xproduction.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *