DIZODERZ

Pražská kapela DIZODERZ se mi zdá, i přesto, že vydala celkem slušný promáč trochu opomíjená, krom toho jsem je nedávno (no pravda, teď už je to jistě delší dobu) zahlídnul na koncertu a ten byl taky dobrej. To mi stačilo jako impuls k několika otázkám, takže s chutí do toho:
Ahoj , takže poslali jsme toho hodně, jen po Čechách a Moravě to bylo kolem50-ti promopacks a do zahraničí kolem 30-ti. Reakce byly kladné ,ale nikomu jsme se nevešli do připravovaných počtů vydaných titulů, takže nám bylo více méně zdvořile odmítnuto. Tolik o vydavatelstvích. V zinech byly reakce spíš podle toho kdo co poslouchá- mám na mysli autory těch esejů, takže to jsou názory jednotlivců , kteří je svým způsobem vnucují těm ostatním. Nemůžu se akorát zbavit dojmu, že jsme v Čechách opravdu dost pozadu, protože jediné co má šanci na úspěch u posluchačů v týhle zemi musí být buď black nebo grind. Ale nečekejte , že se Dizorderz bude chtít na týhle módní vlně nějak svézt!!!! My hrajeme jako jedni z mála opravdu surový thrash, a nějaké módní záležitosti nás doopravdy nezajímají.

Ahoj, během jara/léta 2002 jste rozesílali celkem podařené promo CD „What the fuck….?“ Jak to tedy vypadá s vydáním aktuálního CD ? Kolik jste rozposlali promáčů a jaké byly reakce zinů, vydavatelství?Na promáči je sestava zase obměněna oproti předchozím demáčům. Myslím, že je tady taky cítit posun do jiných hudebních dimenzí, než jste hráli předtím – Stylový posun si vyžádal změnu sestavy nebo platí naopak : nová krev – nové obzory?
Změna se vykrystalizovala během zkoušení s novým bubeníkem a později basákem(který už s námi není-má svoje hudební aktivity), takže je to o nových lidech co do kapely přišli. Začali jsme psát ten nový materiál dohromady a z nových skladeb jsme vybrali ty , co jsou na promo CD.

Jak jsem již naznačil – váš styl se poměrně dynamicky vyvíjí – podle mne od prvotního heavy/trash metalu do trash/death možná i s lehčími dotyky HC ? Částečně je to určitě dáno změnou sestavy. Nicméně vaše současné hudební ideály – pokus se jmenovat něco, co tě v poslední době dostalo?
Nová deska Napalm Death, System of a Down….. a pokud jde o tvou předchozí otázku , nejsem člověk , který stojí na místě a stačí mu hrát a tvořit stále stejně. To je důvod , proč Dizorderz přichází na každé nahrávce s trochu jinou tvorbou. Snažím se stále zlepšovat svůj hráčský potenciál, a taky už si hlídám, s kým budu v kapele hrát a koho s klidem vyrazím. Máme totiž tak málo času na to, něco kvalitního stvořit v tomhle světě , kde už se ani v klidu nevysereš, že nemá smyslu trávit čas s někým kdo bude tvou snahu nějak sabotovat.

Další otázka trochu souvisí s předchozí : I v minulosti i v současnosti jste hráli a hrajete cover verze ? Jaké konkrétně a proč ? (pokud mě paměť neklame : Motorhead, Sepultura, Slayer,..) Asi protože vás to baví, co?
Anooooo!!!! V těch starších kusech je velká síla a pokud jsme přesvědčeni , že ji hrajeme dobře, tak proč si ji nedát na koncertě? Je to i příjemné odreagování na zkoušce, takže znovu , proč ne?

Tak dál : Párkrát jsem vás viděl na koncertě, ale vždycky v Praze (Batalion, Prosek, Hells Bells), koncertujete i mimo Prahu ? Podle promo matroše na CD jste hráli i v Rakousku, Švýcarsku, Německu…..jak vás tam přijali ? A jak jste se tam vůbec dostali?
Jo tak ty koncerty byly vydařené, a byly na výmněnu s kapelama z venku.Sem tam pořádám koncerty pro kapely z venku tady v Čechách, no a oni pak vezmou nás tam. To přijetí bylo všude výborné- už jen přijetí a zázemí v klubech venku je diamertálně odlišné – nechybí sprchy a slušné chování.

Na koncertě v Hells jste hráli se samýma black metalovýma kapelama – Tvůj názor na black metal ? Co takhle DIZORDERZ a warpaint ? Asi né, co?
Byl to koncert , který dělal náš manažer a kapely co tam hráli, pozval on. Jinak můj názor? Jen pár skupin umí prorazit tu jednotvárnost soudobého blacku, a abych řekl pravdu, nemusím to. Ale pokud znáš nějakou zajímavou kapelu, tak dej tip. A warpaint? Nemyslíš , že by jsme vypadali jako kreténi?

Náš zin se jmenuje R.U.M. – Takže, co ti říká tahle kultovní lihovina ? A tvůj postoj k přejmenování nápoje?
Rum bude vždycky RUM ať si ho páni přejmenujou třeba na fermež!

Tak zpět k DIZORDERZ : Proč jsou vlastně v názvu kapely Z, nebylo tam původně S ? Asi to tak bude, abych se měl na co ptát….
Jo původní název byl Disorder, ale pak mi nějakej kámosh řek, že to je známá panková legenda v Anglii tak jsme tam dali z a pak ještě jedno, aby se to nepletlo.

Teď mě taky napadá : Co znamená ten znak na obalu dema „machinery“?
Je mnoho kapel , který mají nějaký logo a my máme zrovna tohle. Vyjadřuje propojení všeho se vším, proto je symetrické. Každá věc , kterou uděláš má svou odezvu v činech někoho jiného a tak to platí se vším.

A co takhle texty ? Třetí na promáči „Nameless“ je skutečně bezejmenná ? Jaké se ti obecně líbí texty, tedy pokud tě zajímají?
Texty mne samozřejmě zajímají velice! Nemůžu přece jako zpěvák zpívat o něčem, čemu nevěřím nebo o nějakých píčovinách! Texty píšu o věcech , které mne potkávají v životě a tavím je do jiných podobností ,dvousmyslů a nebo naopak je píšu na surovo.

Jestli chceš něco závěrem, prosím…. Jinak díky za odpovědi.
Dík za prostor v zinu a zvu tebe i čtenáře na některý z našich připravovaných koncertů
Čau Ondřej

Marek

kontakt:

Ondřej Kuchař, Jerevanská 702/8, Praha 10 – Vršovice, 100 00

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *