DISSIMULATION-Prakeikimas (CD-2005, Ledo Takas Records)

Litevský label Ledo Takas Records nás pravidelně zásobuje novými tituly, které jsou z pravidla hodně zajímavé. Tentokráte se podíváme na novinkové album „Prakeikimas“ od tamní skupiny DISSIMULATION. Jak uvádí prameny, právě tento spolek je v Litvě považován za jeden z největších kultů a z toho, co jsem vyčetl, mám pocit, že zastávají pozici podobnou třeba jako u nás TÖRR. Kapela působí na scéně od roku 1993, přičemž „Prakeikimas“ je teprve druhý dlouhohrající počin. Určen je však především posluchačům, kteří preferují old school metal.

DISSIMULATION by se absolutně hodili na tuzemský OPEN HELL fest, kde by jejich hudba dostala asi ty největší grády. Všech šest skladeb se nese v doslova zabijáckém, thrash-black metalovém tempu a náznak nějakého zpomalení či odpočinku rozhodně nečekejte. Možná právě i to zběsilé tempo je povětšinou na úkor nápadů a ruku na srdce, příliš jich tu nenalézám. Asi nejvíce mě zaujal začátek skladby „Aš Jusu Prakeikimas“, kde jsem objevil jakýsi lidový motiv. Poté však všechno odfoukl pravý pobaltský vichr. Hold thrashový kvapík je v Litevcích zakořeněn hodně hluboko. Samozřejmě i ten „černý kov“ je cítit. Především vokál představuje „vránu“ ve fázi posledního tažení. Když si k tomu ještě domyslíte litevskou lyriku, nezní materiál „Prakeikimas“ zas až tak úplně tuctově.Objektivně můžu prohlásit, že kdybych nehodnotil celé album, ale někdo by mi naservíroval z tohoto alba pouze ukázku, byl bych mu ochoten odpovědět, že se mi DISSIMULATION líbí. Celé album je však až velkou vzpomínkou na devadesátá léta minulého století.

Těžko k tomu mohu něco více dodat. Rozhodně si však na své přijdou všichni fandové starých thrashových vypalovaček. Otřete si uplakané oči, zanechte sentimentálních vzpomínek a myslete nato, že zde existují stále kapely, které to hrnou ve stylu „thrash the black“. Na závěr vzkaz od samotných DISSIMULATION: „naše hudba je určena především pro fanoušky DESTRUCTION, VENOM, KREATOR, ABSU a AURA NOIR!“ Hawk, domluvil jsem…

ALL

http://www.myspace.com/dissimulationlt

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *