DISGRACE FALL

disgracevocDalším slovenským zástupcem v tomto čísle jsou chalani DISGRACE FALL, kteří propagují své promo „Resurrection Of Evil“, které obsahuje tři skladby hutného a brutálního death metalu. Ale více už prozradí Peter alias BEKER, kytarista tohoto antikřesťansky laděného spolku…

Než půjdeme k vašemu promu „Resurrection Of Evil“, střučně přibliž vaše dvě předchozí dema „Real Face Of Your Faith“ a „World Slowly dies“…
První demo vzniklo v roce 1996 a bylo nahrané u Juraje Topora (basák TUBLATANKA) a musím říci, že to studio byl totální omyl. Je na něm 5 věcí, z toho jedna je instrumentálka. Topor na nás totálně sral. Ráno nám otevřel a večer přišel zamknout. Samotnou mixáš úplně odfláknul, takže demo demo by vypadalo úplně jinak, kdyby bylo nahrané z jiným zvukem. Druhé demo jsme nahrávali ve studiu Digital music s.r.o. v Partizánském. Bylo to v roce 1998. To už jsme byli jenom ve trojici, která je vlastně dneska hlavní kostrou kapely ( Beker-git,bass,voc, Palec -drums,Cijo – voc.). Celé nahrávání proběhlo lépe, než u Topora, ale výsledný zvuk těch osmi věcí z dema není vůbec podle našich představ. V daném studiu točili lidovky a podobné blbosti, proto nám pan zvukař neuměl udělat zvuk, který jsme chtěli. Takže asi tolik k našim demům.

Dobře. Co čekáte od proma ? Asi to co každý…Smlouva, časté kontakty na koncerty a tak ?
To co jsme nahráli není vlastně celkem promo pro vydavatelé. Je to zejména pro pořadatele koncertů a pro ziny. Chtěli jsme se už konečně zbudit a po pár letech existence kapely si dokázat, že s naší hudbou můžeme hrát koncerty, bavit lidi a dávat o sobě vědět.

disgrace-fallMáte podobnou lyriku jako DEMENTOR, takže žádná církev a podobné dementnosti. Na rozdíl od svých slavnějších kolegů z Púchova, mi váš death metal připadá, že má větší jak si „tah na branku“…
K tomu ti můžu říci asi tolik, že DEMENTOR jsou dobrá kapela, i když někdy mi vadí jejich rychlost, ale to je jejich záměr. Jejich texty se točí i okolo krve, jsou trochu drsnější. Co se týká přímočarosti k danému velkému problému: my v našich textech používáme většinou výrazy, které se přímo točí okolo témat („Lost In A Crowd“) Ztratíš se v davu ?. No přece v křesťanském pokryteckém davu a chceš přemýšlet samostatně, tak se to nedá, církev s tebou manipuluje. Asi takhle nějak bereme naše texty.

V death metalu se podle mne nedá hledat moc novátorských prvků, navíc často je něco podobného (napr. GOREFEST), fanoušky odsouzené a často nezůstává nic jiného, než vsadit na chytlavost. Co si o tom myslíš ?
Proto existuje na světě tolik skupin a každá hledá jak by udělala tu svojí hudbu zajímavou. Někdo se pokusí hrát melodicky, jiný zase tak, že zrychlí, další zkusí ženský zpěv atd. Záleží však na tom, jak to udělá. Když to bude odporné, najde si to cestu k určitým lidem a když to bude dobré zase k určitým lidem, avšak počet lidí bude rozdílný.

Ten vokál ve dvou polohách je prací jednoho člověka ? Jestli ano tak bravo…!
Většinu vokálů má na svědomí Cijo. Jak skřekot, tak i murmur. Ale DISGRACE FALL od začátku své existence používá dva vokály. Takže nějaké skřeky a murmury jsem zpíval i já.

disgrace-logoPodle vaší historie hrajete už dost dlouho, jak to že jsme vás ještě nikde neviděl naživo? Nikde jsem s vámi nečetl rozhovor…Prostě DISGRACE FALL je pro mne nový pojem…
Velmi dobrá otázka. Od začátku jsme měli vždy problémy s jedním členem a když jsme hráli jen čtyři tak stagnace jednoho člena způsobovala, že jsme nemohli nikde hrát. Co se týká rozhovorů. Neměli jsme žádné kontakty na ty správné lidi. Takže jsme vůbec nevěděli, jak se dostat z té naší řitě.Potom jsme postupně všichni šli na vojnu (FUCK OFF ARMY), takže jsme ztratili další dva roky, protože každý z nás nastoupil v jiný termín. Do této sestavy se dostali v roce 1998. To jsme ještě všichni hlavní členové byli na vojně. Takže proto si o nás neslyšel. Snažíme se to rozběhnout. Děláme vlastní akce BRUTUS PÁRTY (první byla dost úspěšná 8.7. 2000). Pořádáme tedy výměnné akce. Kapely mající zájem, nech se ozvou na mou adresu. Spolupráce jistá.

Co si myslíš, že je třeba udělat, aby byl o DISGRACE FALL zájem jako o DEMENTOR, PATHOLOGY STENCH, SANATORIUM…?
Potřebujeme hrát hlavně co nejvíce koncertů, abychom se dostali do podvědomí lidí. Dělat co nejvíce rozhovorů, prostě dělat všechno to, abychom se dostali do podvědomí lidí. Jedním slovem, vlastně dvěmi : dobrou muziku.

Posloucháš mimo death metalu i jiné styly ? Black, doom, grind, HC, punk, industrial ?
Poslouchám všechno možné, ale musí to být zajímavé. Všechny ty styly, které si vyjmenoval poslouchám, ale industrial nikdy.

Jakým způsobem vlastně vznikají vaše songy ?
Každý donese nějaký nápad, po případě celou věc. Potom to uspořádáme tak aby se nám to líbilo a Palec si pak udělá bicí. Potom do hotové věci Cijo dělá zpěv.

Co pro tebe znamená v životě DISGRACE FALL ?
Pro mne i pro ostatní členy je to zábava, přátelství, zkušenosti…Prostě je to pro nás věc bez které by jsme si život neuměli představit. Doufám, že vám stačí takováto stručná odpověď.

Jste v kontakty se zahraničím, přátelské kapely, labely, ziny…?
Moje odpověď musí být velmi stručná. Ne.

Tak tedy co můžeme v blízké budoucnosti očekávat od DISGRACE FALL ?
Asi to, že máme už kompletní materiál přopravený do studia. Chtěli bychom konečně dostat brutální kvalitní zvuk. Vybrali jsme si slovenské studio Exponent. Točit by se mělo někdy v lednu, únoru 2001.

A nějaké pozdravy, nějaké fuck off závěrem…díky za odpovědi !!!
Já děkuju tobě za zájem o DISGRACE FALL. Zdravím všechny, kteří tohle čtou. Choďte všichni na každý koncert, který bude a zůstaňte věrní. Podporujte všechny styly tvrdé muziky !!! Special FUCK OFF SLOVAK ARMY. Momentálně nám na devět měsíců vzala basáka. Robo vydrž to !!!

Martin

Band contact:
Peter Benko, Janka Kraľa 916/34,956 18 Bošany Slovensko,
tel:00421-815-426-081

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *