DESTROYING DIVINITY – Hell Unleashed (CD Grodhaisn production)

destroyingDobře si pamatuji, že téměř každý recenzent „kotlil“ DESTROYING DIVINITY za obal k minulému albu „…Create…“. Chlapci si zřejmě na tenhle kousek mosaiky počíhali, protože jak obal, tak i booklat jsou vskutku vydařeným artiklem. Inu chybami se člověk učí. Mé nadšení však opadává při samotném puštění alba. DESTROYING DIVINITY totiž jednoznačně uvízli někde na přelomu pětadevadesátého roku. Svou tvář alá CANNIBAL CORPSE předvádí opravdu s velkou bravurou, ovšem co je to platné, když se člověk už po třetí skladbě začíná šíleně nudit. Opravdu mě tahle deska ukrutně nebaví a to i přesto, že CD hraje zvukově solidně a navíc instrumentální výkony všech zúčastněných jsou na dost vysoké úrovni. Zjevně to však pro mou potřebu nestačí. Tenhle materiál fakt nejsem schopen strávit a vlastně ani pochopit. Borci však mají dle všeho úplně jiný vkus. Stejně si ale myslím, že časy CANNIBAL CORPSE jsou už dávno pryč. Samozřejmě, i já jsem dříve patřil k jejich obdivovatelům (trhám se smíchy, recenzi totiž píšu nevědomky v jejich mikině „Tomb Of The Mutilated“), ovšem aby člověk „nezakrsl“, musel jít ještě mnohem dál a dál. Proto dnes možná poslouchám „komerční sračky“ jako SOILWORK .

Jak začínám víc uvažovat, tak také pomalu od tématu recenze odbočuji. Pokusím se to tedy napravit. Na albu se nachází osm standardních death metalových tracků. Žádná sypanice, prostě stará dobrá old school. Matroš byl natočen ve studiu Šopa pod drobnohledem Stáni Valáška. Tímto je kvalitní zvuková část zaručena. Také je moc znát, že muzikanti s DESTROYING DIVINITY nedrží nástroje v prackách poprvé. Tak např. borce Flagina (zdravím kámo!!!) si možná budete pamatovat budete pamatovat z formace SUCCUBUS, která část své existence zakončila opravdu znamenitým materiálem „Limbo“.

“Hell Unleashed“ není zrovna čerstvé „maso“. Trošku nám v tom řeznictví „skoralo“. O nic jiného však kapele nešlo. Pokud pure death metalisté nevymřeli, určitě si cestu k tomuto albu najdou. Se mnou už se v tomto ohledu počítat nedá. V death metalu preferuji progresivitu, pestrost a moment překvapení. Zde tohle všechno postrádám…

ALL

Kontakt: www.grodhaisn.cjb.net, e-mail: grodhaisn@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *