DER MAREBRECHST

nouseDER MAREBRECHST – Kling (CD-R)
Dráždivé kytarové dronění (1), delayované chroustání (2), industriální špinění (3), technologické vlnění (4), náznakové zklidnění (5), špinavé opakování (6). To vše můžete vyslechnout v různých časových úsecích o celkové stopáži narvaného disku. Chtěná zaprasenost, nedodržování zásad, holedbání se garážovostí.

DER MAREBRECHST – Oundou (CD-R)
Nezvyklá poklidný úvod jen klame. Jak jsme už u projektu Der Marebrechtst zvyklí nečistota je tu raz dva. Obří kyklop chce maličkst, ovšem svým ultrózním hlasem boří vše vůkol (1). Než se nám stačí robůtka představit už ji valchují vědecké procesy baněk, kopulí a nádrží, než ji probublávající hustlanina pojme za svou (2). Je výtečné, že na výtečné, drsně industriální mašinérii v cyklickém provedení není stavěna celá deska. Takto může vyniknout (3). Hrátky s krátkozpožďováním jdou od zrodu přes erupci ke zklidnění. To samé se děje i na ose kvality (4). Pist hvizdu? Da, nekonečný! (5). Stojíte pod kopcem a snažíte se jej svým pohledem pojmout. Začnete vlevo dole, postupujete až k vrcholu a klouzavě vpravo dolů. Normálka, ale co když máte problémy s krční páteří? (6). Poslední kousek je vzestupný podobně jako celý průběh alba (7). Není zničujícím, překvapí, potěší a svým uklidňujícím závěrem i pohladí. Jste-li nakloněni experimentům s prapodivnými zvuky tahle placka by mohla být petrsellerem.

DER MAREBRECHST – Session (CD-R)
Šum, brum, lávové kameny a podivuhodný klid. Ne Der Marebrechst není projekt na meditování, takže v zápetí dostanete devatenáctiminutovou nálož zvukohnusu (1). Pokračujeme obdobným desetiminutovým industriálomozem (2), dále vklouzneme do plochy s rozestřenou strojofóbií (3), klingající klácení kolem K2 kladně klapne (4) a finální improvizace celek nijak nezhyzdí (5). Oproti ostatním nehrávkám projektu se vymyká realativní kvalitou zvuku. Samozřejmě s ohledem na fakt, ve které sféře se pohybujeme.

DER MAREBRECHST – Boble Tron (CD-R)
Pokud byly na minulých deskách projektu przněny zvuky kovové a jinak analogové, zde je základem syntezátor a efekty jdoucí podobným směrem. I díky tomu je celek útočnější a pevnější. I přes jistou agresivitu neztrácí na dynamice ani pestrosti. Manipulace s efekty je všudypřítomná, taktéž spínání, prokládání. Podobně jako jednotlivé skladby na každé desce, jsou i tyto vždy překvapením lákajícím k poslechu. Dá se říci, že stejně funguje i snad nekonečná řádka projektů VaPe-ho. Držím palce a těším se na osobní setkání ať už na pódiu nebo jen tak, na pokec.

RadeK.K.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *