DEFEATED – V bahnech (CD-2010, Panda Music)

Hostující klávesák Miloš Julínek hned na úvod vysmahne minutové náladotvorné intro a pak už čtverka z Moravy upouští smrádek starometalu tu a tam podpořený klávesovým přizvukováním, jako např. v „Undergroundu“ (2). Tři a půl minuty mohou dát skladbu, ovšem pro vyplnění textem je někdy nutno tento třikráte opakovat. Skřehotavý vokál a hororové příběhy navozují podobnost s MASTER´S HAMMER. Ale proč ne? Jednou se to dobře jednou poslouchá, na koncertě určitě dobře paří, protože co kytarista Pačess složil, je nenáročné a srozumitelné. I takových je potřeba. Samozřejmě jsou tu nápady, tu španělka, střídání zpěvů, práce s náladami, zpracování básně S. K. Neumanna „Vypučel jsem z bahna…“ (9), ale ani to vše nestačí na prokouknutí, oposlouchání a očekávatelnost. Dobrý, hodný zvuk se přizpůsobí sluchátkům i reprobednám, takže nula od nuly pojde.

Na CD je umístěn i videoklip Vyvrhelovo lože. Dobré zpracování Radomírem Jadomkem plně souzní s tím co Defeated produkují. Žádná moderna, pěkně po vzoru starých hororů. Oceňuji, že vše si natočili sami a nepojali klip jako lacinou vykrádačku a slepenec. Kdybych bodoval, tento krok by jim při závěrečném hodnocení dost pomohl.

Obal plní standard, zelený duplexní tisk vystihuje temnější tématiku celku. Kameny, tlející dřevo, členové kapely. Co mi trochu vadí jsou zdeformované fotky nebo různě velký font. Co bije do očí o poznání více je střední dvojstránka, kde v barvách pózuje kytarista sám a necitlivá loga sponzorů.

Mám pocit, že ani kapela, ani firma nebudou s mým popisem spokojeni a já si podřezávám metalovou větev víc a víc, hehe. Málo platné, život jde dál a tohle mě už dlouho nepudí, sorry chlapi!

RadeK.K.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *