DEATHSTARS-Termination Bliss (CD-2006, Nuclear Blast Records)

Zbožňujete MARILYNA MANSONA a zároveň máte pocit, že v současné době malinko skomírá? Stýská se vám po starých NINE INCH NAILS? Líbí se vám syrovost LAIBACH? A co třeba PAIN, případně electro-blackouši THE KOVENANT? Pokud máte pocit, že se v těchto hudebních rancích neděje nic extra zajímavého, zkuste něco nového! Možnou alternativou je finské „zombie komando“, říkající si DEATHSTARS. Electro metal v jejich podání je propečený jako ta nejlepší pohádková buchta, jen ji ochutnat!

Deska je plná vitálních skladeb, kterým zároveň nechybí temné, až téměř gothic rockové nálady. Na jedné straně tu máme ostrou palbu kytar (určitě si každý z vás vybaví jednoduchý, leč zcela zásadní rif skladby „Du Hast“), zároveň se však DEATHSTARS nebojí ani pomalejších a náladovějších poloh. Úchylný komplet je doslova napěchován nápady a hned několik tracků může tuhle skvělou fošnu reprezentovat. Podobu kontroverzní skladby na sebe bere hitovka „Blitzkrieg Boom“, jejíž význam je přece jen oproti názvu poněkud odlišnější. Ona právě provokativnost jde ruku v ruce s celkovou image, která je řádně chorobná. Na úvodním přebalu je čtveřice vyfocena ve vojenských uniformách a dle sovětského odznáčku na čepce zpěváka mám pocit, že se DEATHSTARS snaží jít cestou jakési názorové nezařaditelnosti, stejně jako to dělají kultovní LAIBACH.Dalším stěžejním kouskem je klipovka „Cyanide“ a pokud budete mít štěstí, můžete si i v reálu prohlédnout, jakéže šílené xichty vám vlastně celé tohle divadlo přinášejí. DEATHSTARS však neztrácejí kouzlo ani při pomalejších tempech jako např. v „Trinity Fields“. Mezi „jemnější“ kousky patří také titulní skladba „Termination Bliss“ a dá se říct, že svou působivostí zapadá jednoznačně do ranku moderního electro gothic rocku. Jedenáctka skladeb zkrátka uteče jako voda a pokud se dostaví chuť tohle celé zopakovat, určitě tak učiňte!

Připomenout bych však ještě chtěl, že obsah CD obsahuje na závěr dva bonusy. Za prvé je to „piano“ remix „Termination Bliss“ a také EBM verze již výše zmíněného tracku „Blitzkrieg“. DEATHSTARS zkrátka nejsou jen šašci a ohavně vypadající zrůdy, ale také velmi nápadití hudebníci, mající o svém počínaní velký přehled. Po delší době je tu zpět kapela, kde image nezakrývá instrumentální neschopnost. Domnívám se, že to nejlepší nám tito seveřané ještě předvedou!

ALL

http://www.deathstars.net/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *