DARK GAMBALLE -Běh na dlouhou trať (DVD-2007, Selfrealization)

Kapela DARK GAMBALLE (v minulosti DARK) si za dobu své existence prošla dobrým i zlým a první oficiální DVD je jakýmsi zadostiučiněním jejich dlouhé a vytrvalé práce. Disk je tvořen ve větší míře samostatným koncertem, který se odehrál 6.7.2007 v areálu klubu Bombastic ve Vyškově. Atmosféra samotného vystoupení byla vskutku sváteční a pokud pečlivě čtete naše reporty, možná si vzpomenete na můj soupis právě z této velmi povedené akce. Obsah disku je dále tvořen velmi zajímavě pojatým dokumentem, ve kterém všichni členové kapely odpovídají na vcelku trefně položené otázky, kterých při vší úctě mohlo být i více, a to vzhledem k tomu, že prakticky všichni zainteresovaní jsou vskutku velmi silnými vypravěči. Pro příznivce klipů je pak určena další sekce a předně raritní klípek ke skladbě „Strange Pain“ je skutečnou lahůdkou (natáčel se přes zavařovací sklenice!).

Naopak video ke skladbě „Superstar“ s modelkou Klárou Medkovou se očividně někam zatoulalo a vlastně jako jediné zde není. Jinak ale už nechybí žádný zásadní klip a co je ještě lepší, všechny jsou vyvedené opravdu skvostným způsobem, takže pokud jste tyto videa ještě neměli možnost vidět, určitě to napravte. Poslední složkou je následně ještě kolekce fotografií, jenž mapují průběh celého vyškovského koncertu. Po nezbytných úvodních informacích se nyní ještě podíváme na samotný průběh koncertu, hlavním to menu. To je tvořeno šestnácti vybranými skladbami, přičemž se povětšinou jedná o skladby z předchozích tří desek. Výjimkou jsou pouze dva kousky.Tím prvním je letitá skladba “Xumeryilaz“, kterou vyšperkovala svou flétnou bývalá členka kapely, Hedvika Pěnčíková. Dost možná překvapivým tahem bylo zařazení fungl nového tracku „Zlatonoš“, jenž se s největší pravděpodobností objeví na novém albu. Své zastoupení si v playlistu našel také cover „Zubatá“, uzavírající prakticky celý koncert. Velkou devízou celé kolekce je naprosto precizní zvukový kabátek a neméně povedená je rovněž práce kameramanů. Zkrátka DARK GAMBALLE přistoupili k realizaci DVD velmi zodpovědně a výsledkem je vskutku reprezentativní dokument, za který se kapela rozhodně nemusí stydět. Výsledný produkt je dost možná srovnatelný s podobnými kousky, které k nám přicházejí ze zahraničí, především ze západní Evropy.

Pro fanoušky samotné je „Běh na dlouhou trať“ naprostou povinností, jelikož jde prakticky o jakési nepsané „best of“ (a to bylo skutečně z čeho vybírat“!). Zároveň jím kapela uzavírá jednu z dalších důležitých etap svého vývoje. Hned ta další se začne psát v příštím roce, kdy DARK GAMBALLE vydají další legitimní album s názvem „Perpetuum Gamballe“. Věřme, že bude neméně úspěšné! PS: U tohoto nosiče se logicky vyhýbám číselnému hodnocení. Veškeré skladby jsou jasnými jistotami, nezasvěcenému čtenáři lépe poslouží recenze na legitimní alba.

ALL

http://www.darkgamballe.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *