ČUBAKA – Výlet (CD-R)

Zajímavý to název pro kapelu, co říkáte ? Radek Kopel je opravdu osobnost, která pro hudební okolí děla výbornou práci. Na severu Čech snad není kapela, kterou by nepodporoval. Skutečně, svůj širák odhazuji s úctou vdál. A co kapela ČUBAKA? Žádný nářez, žádný hluk, pouze příjemná muzika k nedělnímu odpoledni, byť až na můj vkus příliš „sladká“. V R.U.M.u recenzujeme v současnosti skutečně všechno, ale přece jen, ten náš základ je jinde a tak v tomto duchu tato recenze vyzní.

Borci svůj styl označují jako power rock. Můžu s tím jenom souhlasit, ovšem cítím tu také jakýsi duch osmdesátých let, což jsou léta heavy metalová a s přisládlou atmosférou mám u některých souborů neprodyšný problém. ČUBAKA je jedna z nich. Jednotlivé skladby jsou v některých případech zbytečně dlouhé a navíc jsou si nebezpečně podobné. Ke konci stopáže už se při poslechu kroutím, vrtím…no prostě už bych to vypnul a pustil si něco jiného. Kapele nelze upřít to, že umí hrát, ovšem chtělo by to trošku něco novátorského. Ledacos už naznačuje využití samplů, třeba hned v úvodní skladbě „Divadlo vášně“. Jde však jenom o jakýsi počáteční „příkras“.

Je škoda, že se kapela staví k těmto moderním prvkům spíše opatrně. Kdyby to bylo opačně, určitě by se hudební výraz posunul minimálně o padesát procent vpřed. Žel takhle působí hudba ČUBAKY hodně naivně a vlastně v podobném duchu se nesou i texty. Nicméně CD-R „Výlet“ beztak nikoho neurazí. Dokonce bych se vsadil, že ve svém regionu kapela určitě své osazenstvo má, ovšem je jen a jen na muzikantech samotných, zda se rozhodnou s kapelou proniknout k širšímu okruhu posluchačů. Závěrem připomínám, že ČUBAKA disponuje celkem ucházejícími internetovými stránkami, kde ve formátu MP3 najdete nejen tento materiál, ale i starší nahrávky.
(neodpustím si poznámku, pro ty, co nevědí, nebo to nepoznali z obalu – Čubaka (v originále Chewbacca) je věrný přítel Hana Sola z Hvězdných Válek – epizody 4-6 – Gory)

ALL

Band contact: cubaka@quick.cz, tel:+420732/841 792, www.imost.cz/cubaka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *