CRYPT OF SILENCE – Beyond Shades (CD-2014, Solitude Productions)

Beyond ShadesSmutná současnost dnešní Ukrajiny a doslova tragické vyhlídky k nějakému razantnímu zlepšení situace. Ne, rozhodně se nechci touto recenzí dostávat na led mezinárodních vztahů, ovšem určitá pikanterie se tu nabízí, stačí si jen sesumírovat souvislosti – ukrajinská kapela/ruský vydavatel. Nějaký problém? Ale kdepak. Hudba je zkrátka malý zázrak a fakt, že Solitude Productions dávají prostor úplně neznámé kapele, je záležitost hodna obdivu.

Problém ovšem je, že CRYPT OF SILENCE jsou opravdu hodně nevyzrálou formací a snad nepřestřelím, když nazvu debut „Beyond Shades“ lepším demáčem. Po stránce zvukové se jedná vskutku o hodně průměrný elaborát a o nic lépe na tom není ani jedna ze čtyř dlouhatánských skladeb. CRYPT OF SILENCE jednoduše umírají na nedostatek kvalitních nápadů a i přesto, že jejich hudba není nikterak konfliktní, jen s těží se vám v hlavě usadí nějaký vzrušivý námět, ke kterému byste se chtěli zpětně vracet. Album jednoduše prošumí kolem vás jako pomalejší drezína a to je tak celé.

Crypt of SilenceDalší pofidérní záležitostí je až neúměrná snaha přiblížit se slavným nahrávkám z let devadesátých, tj. času, kdy plno deathmetalových kapel začalo postupně doomovatět. Žel, po dvaceti letech vydali CRYPT OF SILENCE nástupce, který nejenže počiny ze „zlatých časů“ nepřekonává, ale zdaleka se k nim ani nepřibližuje. V tom je asi ta největší patálie a vůbec „problém“ mého nezájmu. Pokud si Ukrajinci dali za cíl nabalit na posluchače lavinu zoufalství, povedlo se jim to, aniž by to takhle dopředu plánovali. „Beyond Shades“ je problém. Album nehraje, pouze škytá, těžko říct, jestli měli hoši na všechno málo peněz, nicméně konečný výsledek je na světelné roky daleko od vůdčích lídru Solitude Productions.

Nad CRYPT OF SILENCE rozhodně nelámu hůl, ale vzhledem k tomu, že jejich debut vyšel právě u známého vydavatelství, není právě tohle nejlepší způsob si takto koledovat o špatnou pověst. Trápení a trápení lidu ukrajinského a bohužel trápení i v podobě CRYPT OF SILENCE. Pokud jsem v nedávné minulosti měl tu čest s nějakou nahrávkou právě z Ukrajiny, minimálně se jednalo o nevšední zajímavost. „Beyond Shades“ je ovšem hodně slabé album…

ALL

http://vk.com/cryptofsilence

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *