CRIPPLED FINGERS – Mass Of Terror (CD-2016)

Mass oF TerrorJak udělat typicky hardcoreovou nahrávku zábavnou a neobyčejnou? O tom něco vědí debutanti CRIPPLED FINGERS, jejichž snaha se bezpochyby cení, avšak vymanění se z tradic zajetých žánrových kolejí, to je něco, s čím hoši příliš nekalkulují a sami se k této filozofii obracejí zády. Není sice mým úkolem, abych v rámci recenze kapele radil co má hrát, ale osobně bych uvítal mnohem rafinovanější hudební přístup. Když už si ale kapela zvolila ortodoxní cestu, je obrovská škoda, že se ji nepokusila podat „českým způsobem“, neboť Ameriku a Německo v tomto ohledu dohnat nelze. Česká Lípa zkrátka není Brooklyn, fluidum posprejovaných ulic nepřenosné a ti policisté také dvakrát neprudí…

Jednoduché skandovačky, v rámci několika skladeb dosti často se opakující, nejsou rovněž tím přesvědčivým elementem, nad kterým bych sosal nadšením. Je mi jasné, že při koncertech to s určitostí fungovat musí, avšak při poslechu alba mám někdy pocit, jakoby kluci chtěli vyhlásit válku armádě odpůrců, kteří se však na bitevní pole nedostavili z důvodu nezájmu o svého vyzyvatele.Crippled Fingers To se zkrátka stává tehdy, když hudebníci milují svoje idoly až za hrob. S tím však paradoxně souvisí i překvapivá hostovačka kytaristy Adama Phillipse z PRO-PAIN, a to v bonusové skladbě „Revenge“. Co si budeme nalhávat, jedná se tak trochu o malý marketingový tah, ale na druhou stranu je velice sympatické, že se tento pán nikterak neupejpal a byl ochoten podpořit začínající českou formaci kytarovou vyhrávkou. Za mě respekt a pro CRIPPLED FINGERS jistě částečné splnění snu.

Jinak ale upřímně… není toho moc zajímavého, co je tu ke slyšení. Nahrávka je v podstatě ve všech ohledech průměrná a výraznější pochvalu zasluhuje pouze ucházející zvuková kvalita. Celkově je pak nahrávka určena pouze skalním příznivcům hard coru, takovým, kteří nijak neřešení nepůvodnost, ale naopak fandí jakékoli „nové krvi“ na scéně. Jako „píšící chytrák“ k tomu sice mohu mít tisíce výhrad, ale na druhou stranu tomuhle druhu fandovství v podstatě přeji. Zároveň podotýkám, že „Mass Of Terror“ není žádným neposlouchatelným artiklem, jak by se dle mých kritických řádků mohlo zdát. Pouze omšelé nápady z něho dělají poněkud lopotný a nedůvěryhodný produkt.

ALL

http://bandzone.cz/crippledsatansfingers

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *