CORRUPTED MELODY

Tam, kde temnota roztahuje svá chapadla, tam, kde září Měsíc, tam, kde vyjí vlci, tam, kde štípe po tváři mráz… Tam hledejte CORRUPTED MELODY, temnou bandu z Nitry, která produkuje velice temný death metal plný mystických nálad… Na mé otázky odpovídal basák Vago.

Zdravím tě, Vago. Jak je na Slovensku? Tady prší jako z konve…
Zdravím ťa, Aleši, je tma a dosť vlhko. Ale keby bolo každý deň tak slnečno ako dnes, tak bysom sa vobec nehneval.

Demo „Forsaken Ravens“ považujete za jakýsi most za starším titulem „Shadow Play“, který byl způsoben delší odmlkou. Můžeš objasnit, proč se tak stalo?
Demo „Forsaken Ravens“ sme boli natáčať koncom roka 1998 a bolo to asi po dvoch rokoch od prvého demáča „Shadow Play“. Odmlka trvala tak dlho s takej príčiny, že naša skupina prišla o bubeníka a rozhodli sme sa pre automat, no a naučiť sa robiť a programovať s automatom a MIDI, to nie je také ľahké. Stravili sme veľa času prípravou posledného dema a programováním bicích.

„Forsaken Ravens“ má přímo skvostný obal… Pověz o něm pár vět…
Buglet nám pripravil náš dlhodobý priaťel Patrik, ktorý bol tvorcom aj bugletu na deme „Shadow Play“. Námet sme samozrejme vyberali mi a on urobil spracovanie. Myslím, že obal sa celkom podaril.

Řekl byhc, že vaše hudba je založena na death metalu, ale je zde cítit i doom a black, souhlasíš se mnou?
Trafil si do čierneho. Takto opisujeme aj našu hudbu. Ale napriek tomu, si musí posluchač urobiť vlastný názor na našu muziku.

Když už jsme u toho rozboru dema, tak se zeptám na studio Paladis, kde jste nahrávali. Jste spokojeni s výsledným zvukem?
Každopádne čo sa týka dema a študia sme nadmieru spokojný. Zvuk sa podaril a hudba znie tak ako sme chceli, až na niekteré chybičky krásy, na ktoré by sme potrebovali trochu viac času na práciu ve štúdiu, ale na to sme už nemali financie. Myslím si, že na slovenskú úroveň je kvalita zvuku veľmi dobrá.

Co vyjadřuje symbol, který je zakreslen pod logem na jednom z vašich letáků?
Ak myslíš ten kruh a symboly, ktoré sa nachádzajú v ňom, vyjadrujú vlastne všetko, čo  naša skupina vkládá do hudby, či už v podobe textu alebo hudby. Najdeš tam tieto symboly: svet (obrovský a zároveň tak malý a chorý), oko (stvoriteľa), alien (predstavuje novú dobu a život (mimozemšťan- UFO)), strom (život), plutónium (smrť, nenávisť, vojnu…) a omegu (koniec-konca). Keď sa zamyslíš čo spoločné tieto symboly majú, tak máš jednoduché riešenie.

Opustíme na chvíli hudbu a já se tě zeptám na tvůj názor na rozdělení Česko-Slovenska… pro mě totiž nějak stále existuje Československo…(teda až na tu zasraně drahou poštu)
Čo sa týka politiky tak ma vobec nezajíma. Na rozdelenie Československa mám taký názor, že mohli sa radšej dohodnuť na kompromisoch, mohli dať Slovákom úplnú autonómiu, zvrchovanosť, ústavu jako v iných federálných štátoch ale hranice, ekonomika aj všatko ostatné malo zostať tak ako to bolo.

Jasně. Vago, máš nějaké koníčky mimo hudby?
Vlastne nie. Pretože prácu za koníček nepokládam. A hudba je vlastne moj koníček či už tvorba, hra, počúvanie, čítanie, koncerty, rockové diskotéky. Šport nenávidím a drogy neberem. Vlastne jeden koníček by sa našiel computer.

corupted

Co říkáš na to, že se Papež omluvil ČR za upálení Jana Husa? Mě se to hnusí…
To som ani nevedel. Jako som už spomínal, politike sa nevenujem a do politiky rátam aj církev, ktorú nenávidím. No a na to, čo Papež urobil súhlasím úplne s tebou. Pretože mala naša podarená církev myslieť na to vtedy, keď to svinstvo napáchala a nie na začátku nového veku, keď im preferencie vstúpenscov masovo kleasjú a snažia sa to potláčať takovýmito nesmyslami.

Dobře Vago. Pojďme radši znovu ke CORRUPTED MELODY. Máte už hotové nějaké nové věci? Kdy hodláte natočit další materiál?
Demo „Forsaken Ravens“ je myslené vlastne ako promo tape za účelom prezentovania sa u vydavaťelov. Preto sme naň nahrali dve nové a dve staré skladby. Tým chceme povedať, že nový material samozrejme je čiastočne pripravený a stále sa zdokonaľuje, pretvára, upravuje a tvoria sa aj dve ďalšie nové skladby, ale nahrávať pojdeme až keď budeme mať s nejakým vydavaťelom niečo niekedy dohodnuté.

Zaujala tě v poslední době nějaká deska, která ti nedá spát?
No tých je viac, ale najviac asi nový alebo vlastne prvý CONTROL DENIED, potom SAMAEL, SEPTIC FLESH, KORN atď… Je toho strašne veľa a z roznych žanrov hudobných. Jako som už spomínal počúvanie je moj koníček.

Vago, zhodnoť několika slovy československou „podzemní scénu“.
Myslím, že sa to tu začína celkem dobre rozbiehať. Robia sa koncerty, kapely hrávajú. Je veľa dobrých kapel aj z Česka aj zo Slovenska. No a začali sa aj vydávať CD, takže jedným slovem dobré.

Vago, a co RUM… Piješ ho?
Asi tak před polrokom to bol moj najobľubenejší chlast, ale už som sa preorientoval zas na víno. Takže momentálne nepijem, ale tím chcem povedať, že znova začnem…(ha, ha)

Moc děkuju za rozhovor. Vago, měj se moc fajn a na závěr můžeš vzkázat něco, na co jsem se tě zapomněl zeptat. ČUS!!!
Aj ja teb ďakujem a želám všetkým veľa dobrej muziky. No a mal bysom ešte odkaz pre internetsurferov „pozri si, stiahni si, vypočuj si“ CORRUPTED MELODY na site: http://corrupted.vdirect.com. LET THE METAL FLOW!!!

Band contact & management: Juraj Žember, Ďumbierská 3/3, 949 01 Nitra, Slovensko
tel.: ++421-905-542 506, fax: ++4321-87-516 122
distribution: BLACK FIENDISH DISTRO
Tomáš Černý, P.O. Box 28 (Novomeského 4), 949 11 Nitra, Slovensko
tel.: ++421-087-773 04 34

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *