CONSUMED BY VULTURES – In Eterno (CD-2017, Nice to Eat You Records)

Švýcarská metalová scéna je bohatá na talenty a CONSUMED BY VULTURES rozhodně patří do zástupu velkých nadějí. Pro našince je pak rozhodně příhodnou zprávou to, že tento dlouhohrající debut vypustila do světa česká firma Nice to Eat You Records, jež se primárně zaměřuje na brutální death metal. Tomuto žánru se ostatně věnují i CONSUMED BY VULTURES a servírují ho v militantně moderním vyznění.

Zejména zvuková podoba kompletu je skutečně interesantní, a přestože se místy jedná o pořádný „lizung“, jsou všechny nástroje neuvěřitelně čitelné. Určujícím symbolem nahrávky jsou ovšem paradoxně středně rychlá tempa tvořená údernými kytarovými riffy, jenž se dosti často rozvinou v nelítostnou zběsilost. Někdy to trochu vypadá jako takové pomyslné ticho před bouřkou, ovšem vše je řádně promyšlené a neobyčejně strhující. Je toho opravdu dost, co lze na této nahrávce obdivovat.Consumed By Vultures Příklad? Dva brutální vokály, vzájemně se přeřvávající, jindy stylově spolupracující a podtrhující deathmetalovou svěžest. Za pomyslný bonus osobně považuji jakýsi „přirozený nádech brutality“, což je faktor, který žánrově podobným formacím zpravidla chybí. Skoro by se dalo říci, že CONSUMED BY VULTURES přistupují ke své tvorbě intelektuálně, s nadhledem a v žádném případě netlačí na pilu za každou cenu.

Jedinou nevýhodu tak představuje „pouhý“ nedostatek mnohoznačných nápadů, které by byly rozprostřeny napříč deseti tracky. Není to sice až tak velké mínus, ale v závěru alba jsem pocítil, že mladým pánům poněkud dochází dech. A to je čtyřicet minut poměrně citlivě zvolená časová stopáž. Celkově však album hodnotím jako velice důstojné, čas od času se k některým skladbám tuze rád vrátím.

Skladby: New Born, The Faceless God, The Choice, Sky Obscuration, Kill to Be Supreme, Your Demise, Meditation, Behold the Devastation, Omega, Kill to Be Supreme (Orchestral Version).

Sestava: Alex Medici – zpěv; Simone Di Cerbo – zpěv; Matteo Valenti – baskytara; Timoteo Costantini – kytara; Mattia La Delfa – kytara; Nereo Costantini – bicí.

ALL

https://www.facebook.com/ConsumedByVultures/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *