COMPOSED- Sexual Transmission: Simplex Slam (CD – 2009, Cephalic Records/Gemini Multimedia)

composedTak tohle je naprostá novinka. Protože s šéfem spoluvydavatelství Cephalic sdílíme skoro stejný pracovní stůl, dostal jsem důvěru zhodnotit jeho osmý titul. Nebezpečně, žlutozeleně tónovaný obal vně a černobílý uvnitř je plný standardů. Za drobné legrácky mohou snad být považovány vtipné fotografie členů nebo úchylný smajlík pod diskem.

Hudry-hudry intro a jde se na věc. Hutný death metal, snad jak odborníci říkají, „slamming“. Hraje se v různých rychlostech, vážnějí, sekaně, svižněji, ale co je to platné, klišé střídá klišé. Odborníci Tuberáci a další nimrači a přehrabáváci boudou porovnávat drobné odchylky oproti svým oblíbencům, řešit tuny dalších miniaturních detailů, kterých nejsem schopen. Muzika je dobře nahraná, pokud tedy mé nároky nejsou něčím snížené, chlapci se zdají být vyhraní a mají vše pevně v rukách a pod kontrolou. Jak základy, tak občasná kytarová propískávání a zhoupnutí, dva hlasy v různých polohách, jsou tam, kde je hledači stylů očekávají.

Vydat v dnešní době 14-minutovou desku mi připadá zbytečné až zhýralé. Je pravdou, že deska má minut šestnáct, ale závěrečná „recese“ je spíše jakýmsi bonusem. Být to sedmipalec, tedy malá vinylová deska, měl bych větší radost. Cephalic records držím palce v nadšeném vydávání, desku jsem zvládnul a vcelku se mi i líbila, ale popravdě už nikdy bych si ji znovu nepustil. Třeba je to proto, že už nejsem ten správný metalový hltač ani true slamming death fanda.

RadeK.K.

www.myspace.com/compostedmetal


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *