CODEX INFERIS – …Damage Completed (CD – 2009, Endless Sound Records)

codexinferisDalšími francouzskými neznabohy jsou mladíci CODEX INFERIS, předkládající debutovou nahrávku „…Damage Completed“, trpící všemi porodními bolestmi a následně i nemocemi, provázející metalové dospívání. Kapela se zjevně pokouší o blasphemický black metal pekelného tempa, ovšem zatím zůstává jen u pokusů. Skladby působí značně kostrbatě a neobsahují prakticky nic, co by se za nehet vešlo. Ještě mnohem šílenější je zvuková kvalita záznamu, nezasluhujícího si nálepku legitimního CD. Jediné pozitivum spočívá alespoň v náznaku cíle v nedohlednu. CODEX INFERIS chtějí znít nekompromisně a přímočaře, ale ze skladeb prozatím vyluzují punk/crustové chuchvalce v kmitočtech „umca-umca-umcaca“

V hluboké mlze se tak vynořuje náčrt osmkrát vylouhovaných IMPALED NAZARENE, jednoho z velkých vzorů (to je zřetelné). Docela by mě však zajímalo, jestli by se Francouzům líbili naši ISACAARUM, něco mi říká, že by určitě šíleli! Žel i Jihočeši jsou pro CODEX INFERIS značně vzdálenou metou…Nejtragičtější ze všeho je však start, úvodní songy totiž totálně skalpují věcí následující a posluchač zároveň ztrácí motivaci k dalšímu poslechu. Při skladbě „Upon The Ruins Of This World“ jsem měl pocit, že mi snad přeskakuje disk v přehrávači. Úděsné remplování a lomoz, strašné zvuky kytary, velké trápení. Uff…abych ale nebyl až tak úplně negativistický. Nějaké náznaky hudebna se přece jen vystopovat dají. Jednoznačně nejlepší skladbou je „In Your Funeral“ s náznakem silné kytarové melodie. Vyzdvihnout také musím práci vokalisty, podávajícího spolehlivý výkon a je rozhodně dobře, že má kapela alespoň tento druh motoru. Kvalitní řvoun však paradoxně přinesl i jednu nelichotivou skutečnost. Poctivé frázování odkrývá vrátka textovému obsahu značky „děs běs. Kýčovitými slogany a hesly se to jen hemží. Ze všeho se ale dá (doufám) vyrůst, rovněž mně to doma říkali.

Co naplat, tohle se zkrátka příliš nepovedlo. Jedinou útěchou budiž fakt, že CODEX INFERIS ještě stojí na začátku hudební dráhy a v budoucnu se může ledacos změnit. Teď však hybaj do zkušebny! Cvičit, cvičit a cvičit! Ovšem bez vlastní sebereflexe, snahy posunout se někam dál…to rozhodně nepůjde!

ALL

http://www.myspace.com/codexinferis

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *