Čierny kov pod Tatrami: dej prvý

TRAGEDIE Z DUCHA HUDBYZHOR – (black metal) Podolínec
Kapela začala vo dvojici (gitara+bicie) skúšať približne pred rokom. Za ten čas sa im podarilo zložiť 8 piesni z ktorých väčšina bude na pripravovanom demo albume. Ku kapele sa nedávno pripojil tretí člen Bes (basgitara) z kapely MACHINA BAPHOMETA a tak kapela v plnej zostave usilovne pracuje na dalších veciach. V Poprade sa predstavia na ich prvom verejnom koncerte a vy sa môžte tešiť na priamočiarý black metal s dávkou melancholie.

MACHINA BAPHOMETA – (black metal) Kežmarok
Machina Baphometa vznikla z prachu kapely MESAČNÝ TIEŇ, ktorá fungovala od roku 2005. Po personálnych zmenách sa kapela premenovala a začala hrať vo dvojici nove veci. Po čase sa im podarilo nahrať prvé EP: On The Ruins Of Empires na ktorom im za bicími hosťoval Daimonion z kapely PAGAN SPIRIT. Ku kapele sa nedavno pripojil gulometník Robo Kuzma z kapely Infer takže je Machina v plnej zbroji! Skúšaju pravidelne a chystá sa plný album. V Poprade vystúpia na ich prvom koncerte!

ALGOR (experimental black metal) Nové Mesto Nad Váhom
Algor netreba nejak zvlášť predstavovať. Stálica na našej scéne ktorej sa za 18 rokov svojej existencie podarilo nahrať dva albumy, niekoľko demo nahrávok a split-ov. Kapela prešla od pohanskej tématiky a surového black metalu k atmosferickému a melancholickému black metalu a tématike filozofie či religionostiky inšpirovanej hlavne rumunským filozofom Mircea Eliadem. ALGOR má za sebou množstvo koncertov doma aj v zahraničí a konečne ich privítame aj tu, pod Tatrami!

MALOKARPATAN (black metal) Bratislava
Obrovskú priazeň fanušíkov najmä v zahraničí si Malokarpatan získal takmer okamžite po vydaní ich debutového albumu: Strídžie Dni kt. vyšiel doposiaľ už v 5 edíciach. Behom roka od vydania debutu kapela stihla koncerty napr. v Írsku či Nemecku a ponuky sa množia…Ich hudba by sa dala charakterizovať ako old school black metal. Texty su zamerané na slovenský folklor, čarodejnícto a dedinské pijanstvo! Spievané v západoslovenském nárečí . Kapela pozostáva z členov kapiel: REMMIRATH, TEMNOHOR a ALGOR.

Zrodenie tragédie z ducha hudby
26.11.2016 od 19:00 hod. Poprad/ROCK Fabric
ZHOR (black metal)
MACHINA BAPHOMETA (black metal)
ALGOR (black metal)
MALOKARPATAN (black metal)
Vstupné: 5€

https://www.facebook.com/events/1602185530075276

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *