CHILDREN OF BODOM-Are You Dead Yet? (CD-2005, Spinefarm Records)

Z dětí od jezera Bodom se pomalu začínají stávat směšní haranti z Bulerbinu. Pokud jsem tak trochu lamentoval nad novinkou od HYPOCRISY, netušil jsem, s čímže do boje vyrazí donedávna ještě perspektivní chlapíci. „Are You Dead Yet?“ je dalším hřebíkem do jejich rakve. CHILDREN OF BODOM se sami dostali do slepé uličky, ze které není úniku.

Kolovrátkový speed-power rock´n´roll s nakřáplým vokálem je vcelku solidní lhář a opravdu by mě zajímalo, jak velká masa lidí těmto Finům skočí ještě na špek. Od alba „Follow The Reaper“ se prakticky nehnuli z místa a svou stagnaci nyní jen potvrdili. Pokud bych měl přece jen nějaké změny najít, týkaly by se snad už pouze „sladšího“ hudebního vyjádření, s kterým se však na druhou stranu dalo jen počítat.

Kapela by mohla s přehledem zaskočit za LOKOMOTIVU, účinkující v pořadu „Politické harašení“ paní Bubílkové. Osobně jsem opravdu velice zklamán, možná i rozčarován. CHILDREN OF BODOM jsem měl dříve velice rád, ale jejich dnešní vývoj nejsem schopen ustát. Ještě smutnější je, že všichni zúčastnění jsou velmi kvalitní hudebníci, jejichž potenciál se však nekompromisně řítí do propasti. Čtenářům nemohu doporučit nic jiného, než aby si svou pětistovku zase honem rychle schovali do peněženky a radši ji utratili za něco jiného. Pokud se mají nějaká CD vypalovat, tak právě tyto produkty si o podobné šíření říkají. Když si představím, že by např. PARADISE LOST 3x za sebou vydali „Draconian Times“ a pokaždé s jiným názvem, zřejmě by všichni posluchači šli do „vrtule“.

Více myšlenek album „Are You Dead Yet?“ nenabízí. S pochmurnou náladou a pocitem podvodu zasouvám disk do krabičky a ukládám do police. Můžu jen doufat v to, že kapela nabere trošku jiný směr. Probere se z klinické smrti a otočí kormidlo opačným směrem. Pokud nechtějí CHILDREN OF BODOM brzy narazit a jít ke dnu, nic jiného jim nezbývá. Osobně jim však příliš velké naděje nedávám… PS: Japonská verze alba obsahuje dvě předělávky. První se jmenuje „10. Oops! I Did It Again“ a pochází od popové zpěvačky BRITNEY SPEARS. Druhá je od téměř zapomenutých pop-metalistů POISON a nese název „Talk Dirty To Me“.

ALL

http://www.cobhc.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *