Ceny Břitva oznamují kapely pro březnový koncert

Jak již bylo oznámeno dříve, koncertní vyhlášení výsledků 13. ročníku cen Břitva proběhne v sobotu 29. března 2014, a to jako již tradičně v brněnském klubu Melodka, tentokrát ovšem s výraznou podporou nového pořadatele, jímž je sdružení MetalGate.

Přestože favority nadcházejícího ročníku cen Břitva lze hledat do značné míry v jiných jménech, padlo rozhodnutí neopakovat ty soubory, jež vystupovaly na předchozích večerech, a namísto nich pozvat pouze takové, které na Břitvě prozatím nikdy nehrály. Vyhlašovací večer bude mít tentokrát převážně deathmetalový charakter, to však nemění nic na tom, že koncepce ankety je samozřejmě otevřena pro ostře rockovou scénu v celé její žánrové šíři a bohatosti.

Zřejmě nejznámější kapelou koncertního večera budou před pár lety obnovení HYPNOS, skrze jejich ústřední postavu se však specifické a jinde neopakovatelné pocty dočká také legendární KRABATHOR, což by si jeho příznivci neměli nechat ujít. Zejména své aktuálně vydané nové album předvede stálice TORTHARRY, stejně jako úchylní šílenci ISACAARUM. Někteří zkušení muzikanti tvoří také jinak zatím poměrně novou formaci ANTIGOD, jejíž debutové album je součástí jednoho z čísel magazínu Pařát, což platí i pro seskupení SKLEPMASTER, které večer zahájí.

Hlasování několika desítek převážně tvrděrockových publicistů, kteří vyberou to nejlepší z české ostře znějící produkce, se uskuteční jako tradičně v průběhu února, zatímco nominace budou zveřejněny začátkem března 2014. www.cenybritva.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *