Celtic-rocková formace HAKKA MUGGIES slaví 10 let od vzniku a vydává sbírku povídek

V pátek 24.2.2012 v klubu Malostranská Beseda na Praze 1 proběhne koncert u příležitosti 10. výročí založení kapely Hakka Muggies, která se za uplynulých deset let stala stálicí pražské klubové scény, vydala dvě dlouhohrající alba a několik krátkých počinů. Další z nich se v těchto chvílích chystá do výroby a na koncertu v Malostranské Besedě proběhne jeho křest.

Jde o průřezové minialbum vybraných skladeb z celého dosavadního působení Hakka Muggies, které dohromady tvoří jeden tématický celek. Ten je dále rozveden v bohatě ilustrované sbírce povídek, na které se autorsky podíleli spisovatelé z řad přátel kapely i někteří z jejich členů. Sbírka vychází současně s albem. Jako host vystoupí kapela Malá bílá vrána. Začátek koncertu v Malostranské Besedě je plánován na 20:30, vstupné na místě i v předprodeji činí 120 Kč.

HAKKA MUGGIES

Hakka Muggies je pražská kapela, založená v roce 2002. Ve své tvorbě kombinuje lidové melodie Irska, Skotska a Bretaně s rockem a občasnými odbočkami k metalu a punku (žánr lze tedy vymezit jako „celtic rock“, „world music-rock“, v některých polohách „folk metal“). Využívá mužský i ženský vokál a texty jak vlastní v češtině, tak i původní folklorní zejména v angličtině. Na koncertech a nahrávkách H.M. tedy uslyšíte tajemné flétny, sladké housle, neposedný bodhran, něžné i bujaré vokály, tvrdé rify, dvojšlapku, growling…

MALÁ BÍLÁ VRÁNA

Malá bílá vrána je pražská šestičlená kapela hrající originální „folk-rock-ethno-punk“, neboli řízný bigbít okořeněný houslemi a harmonikou, nezřídka čerpající z lidové hudby českomoravské, irské, balkánské, či tradičních písní severoamerických Indiánů. To vše podepřené českými texty, vyprávějící příběhy z dávných dob, kde se to jen hemží středověkými postavami, vojáky, loupežníky a oběšenci. Za pět let hraní má kapela na kontě kolem stovky koncertů, dvě vydaná alba – Zlí vlci chlupatý (2005) a Koník (2007), čtveřici videoklipů a především nespoutanou energii, kterou na svých vystoupeních předává nadšenému publiku.

www.volny.cz/hakka_muggies

www.malabilavrana.cz

www.malostranska-beseda.cz

http://www.facebook.com/events/278323102227979/
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *