BRAINSCAN

BrainscanO malý kousek biografie jsem poprosil kapelu BRAINSCAN, se kerou vyjde v dohledné době rozhovor!

…história kapely Brainscan, siaha do mája roku 2008. Štyria „ostrieľaní “ muzikanti nosiaci v hlave túžbu založiť si kapelu, ktorá by dokonale vystihovala a prezentovala ich nápady, už dlhšiu dobu zháňali gitaristu, ktorý, by zaplnil „posledné“ voľné miesto v kapele. Každý z nich mal hudobné skúsenosti, preverené dlhodobým hraním v rôznych kapelách. V lete 2008 sa kruh priateľstva – hudobného, ale aj ľudského uzavrel, kedy je do kapely prijatý gitarista.Takže Brainscan, tvorí týchto päť hudobníkov:

Maťo „HANDRUSH“ Androvič – spev, pôsobil v mnohých kapelách zo svojho okolia napr.:BLACKSTORM…Svoj hudobný potenciál naplno rozvinul pod krídlami kapely LIQUID BOOGIE ROLL, Paľa Chodelku.
Tomáš „NOGA“ Smida – spev, pôsobil v kapele HECATE a je už pekných pár rokov frontmanom deathových PYOPOESY
Peter „PEPE“ Rusnák – basa, posôbil v mnohých bystrických kapelách napr.:ENORMITY…kým „natrvalo“ začal svoj štýl zdokonalovať v kapele HECATE.
Filip „PH-ILL“ Glocko – gitara, ako posledný prichádzajúci do kapely. V minulosti drhol struny v kapelách M.S.R., STICFUTU…a momentálne hrá ešte v kapele O.S.B..
Marek „TRIGGSTER“ Pecník – bicie. Spolu s Pepem tvoria rytmickú sekciu nielen BRAINSCANU, ale aj doom-gotických HECATE.

Spoločný názor na hudbu a smerovanie kapely, len urýchlil proces tvorby nových piesní, takže po krátkom čase bolo kvarteto schopné koncertovania. Prvý koncert sa uskutočnil 22. septembra v Klube 77, za účasti francúzskych šialencov ZUBROWSKA a lučeneckých MIZAR. Jeseň 2008 strávila kapela hraním po slovenských kluboch.

Brainscan

Zima 2008 sa stala vhodným zavŕšením prvej hudobnej etapy Brainscanu, v podobe nahrávania mini EP. Nahrávanie sa uskutočnilo v štúdiách Total Music – Zvolen a RcR – Liptovský Mikuláš. 22. septembra 2009 BRAINSCAN oslávil, rok svojej existencie. Niekto berie za zrod kapely to, keď sa zídu muzikanti na prvej skúške…keď vznikne prvá skladba….Naša méta skutočného vzniku kapely, je krst ohňom a to prvé verejné vystúpenie. Odvtedy sa udialo v živote našej kapely mnoho vecí…čo nás teší, boli to veci, ktoré nás, vždy v určitom smere posunuli dopredu. S prvým koncertom prichádzali ďalšie koncerty, ponuky na hranie a leto sme prežili k našej spokojnosti na česko – slovenských letných festivaloch. O pódium sme sa delili so známymi UG kapelami ako: ATTACK OF RAGE, SUBURBAN TERRORIST, KONFLIKT, BEER SOCIETY, MAD FREQUENCY, MÄSO, CRUSADE OF FANATICISM, ARCHA, PYOPOESY, RUMBURAX, KAMORTHON, THE PARANOID, MIZAR, ABSTRACT, DOOMAS, LYKANTROP, DEEP SENSE, HECATE, GODNOISE, NÁHODNÍ ZNÁMÍ, DEMENTOR, GOD DEFAMER, SANATORIUM, O.S.B., … s českými bratmi: MADGOD, SHATTER, SCREAM OF THE LAMB, X – CORE, 5 SYMBOLS, SEVEN, CoverSCOUND, SEPPUKA…S európskou UG špičkou: HATE, CILICE, LENG TCHE, GRIND INC., ZUBROWSKA…Na festivaloch sme hrali s pojmami ako VADER, OFFSPRING, EKTOMORF, Michal Pavlíček, ČECHOMOR.

V januári tohto roku, nám vyšlo promo CD – SCAN MY BRAIN, ktoré nám pomyselne otvorilo dvere do hudobných periodík a väčších koncertných festivalov. Nahrali sme 4 promo skladby…mimochodom Wasted Time, ktorá sa tam tiež nachádza je našou úplne prvou skladbou, ktorú sme spolu zložili… Za rok existencie sme stihli odohrať 46 koncertov na klubovom a festivalovom bojisku. Naše plány do ďalšieho roku existencie kapely sú jasné…do konca roka odohrať čo najviac koncertov a skompletizovať materiál na prvé regulárne CD BRAINSCANU. Na začiatku budúceho roku 2010 sa zavrieme na pár týždňov do skúšobne, kde popracujeme na svojom zvuku, dotiahneme nové veci do konca a v marci by sme chceli všetko to úsilie zväčňiť v štúdii.

ALL

www.bandzone.cz/brainscan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *