BOWELFUCK – Fragments (CD-2017, Nice To Eat You Records/Rotten Roll Rex)

V předchozí recenzi jsem psal o tom, jak mě vcelku mile potěšila placka od CHOCKED BY OWN VOMITS, ovšem to jsem ještě netušil, jaké další příjemné překvapení na mě čeká v podobě formace BOWELFUCK. Tahle parta milovníku grind coru funguje necelých sedm let a za tu dobu se vyprofilovala jako těleso, jemuž není cizí moderní vyznění a snaha o co možná nejprofesionálnější hudební výrazivo.

Řekl bych, že kapela docela vhodným způsobem prolnula klasický grind s punkovou chytlavostí a svojským způsobem do tohoto mixu zapustila celou řadu metalových prvků. V tomto ohledu posluchačovo ucho rozhodně překvapí poměrně solidní výčet „laskavých“ kytarových vyhrávek, nemluvě naopak o třaskavých a snadno zapamatovatelných kytarových riffech. Aby hudba BOWELFUCK působila co možná nejintenzivněji, zabalili hoši výše uvedený vzorec do ohniska krátkých tracků, přičemž většina z nich nedosahuje ani dvou minut – samozřejmě je to jedna z cest, jak udržet posluchačovu pozornost. Bowel FuckPro tuzemského příznivce bude ovšem zajímavým zjištěním především to, že hudba BOWELFUCK „nezní vůbec česky“, a také s žánrově není u nás tolik spolků, jejichž tvorba by zněla takříkajíc podobně. Mně osobně je pak blízká i forma jakéhosi „kultivovanějšího sdělení“ (žádná hovna ani sračky tu z nebe nepadají), do kterého mohu zařadit i stylově vykřičené vokály.

Přiznávám, s hudbou BOWELFUCK se rozhodně nehodlám v budoucnu kamarádit každý den, avšak jejich tvorbu řadím v rámci naší republiky zatraceně vysoko. S albem „Fragments“ jsem strávil hodně příjemnou půlhodinu (y).

Skladby: Why, War Inside, Casket, Strict, Thread, I´am Nost, Explosion, Better, Fragments, Trapped, Wasteland, Redemption, Illusion, Now Is The Time, I´am Stuck, Two Fileds – Three Days.

Sestava: John – basa, zpěv; Kalvos – bicí; Pavel – kytara, zpěv.

ALL

http://bandzone.cz/bowelfuck

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *