BLUES FOR THE REDSUN – Waiting for… enlighterment (CD-R – 2015)

Waiting forPřiznám se, že fandím v podstatě každé kapele, která se snaží dělat věci jinak, nechce zapadnout v davu a touží svým způsobem po vymezení se vůči ostatním. Dokonce držím palce i těm partám, jež jsou teprve na začátku cesty, mají jasnou představu o svém směřování, ale třeba ještě nejsou schopni se svou „károu“ dokonale pohnout. To je i případ pozoruhodné party BLUE FOR THE REDSUN, která krok za krokem spěje k opravdu osobité porci hudebního bláznovství a podle mého názoru není až tak daleko od cílové pásky.

Hudba kapely je primárně postavena na těžkotonážním a valivém doom metalu, jenž byl ale znásilněn a připoután na lůžko smrti, neboť ambientní a noisové (!) prvky působí v obou dlouhých kompozicích jako nanejvýš účinný jed. Ostatně řádně toxická je i image, neboť se hoši zhlédli v tématu drog a dalších speciálních halucinogenech. BLUES FOR THE REDSUNVšechny tyto látky vedou pochopitelně na smrt a já chci jen věřit tomu, že kluci jsou „čistí“ a k vlastní zkáze mají daleko. Kdybych se ale měl řídit jejich uměleckou výpovědí, musel bych tuto recenzi škrtnou a rovnou tisknout parte. Zvukový marast je místy naprosto zdrcující a nepochybně i vokální party, jež jsou naléhavě ukřičené, dokáží ideálně zapadnout a splynout s hudebním celkem.

Velmi kladně hodnotím i navrstvení jednotlivých nástrojů, hluků v součinnosti právě s vokálem. Je vidět, že kluci o své produkci určitě hodně dumají a zaměřují se i na malé detaily. Člověku se ani nechce věřit, jak právě čistě hluková prvky, dokáží nahrávku obohatit a učinit ji osobitou. Myslím si, že BLUES FOR THE REDSUN mají opravdu ideálně našlápnuto ke světlým zítřkům a pevně doufám, že je neopustí inspirace ani vznešená představivost. V Česku sice není tento žánr až tak v kurzu, jako je tomu např. v Rusku, Francii a Finsku, posluchačů si kapela asi také moc nezíská, avšak boj o kredit může s určitostí vyhrát. Lepší deset naprosto zaujatých a ponořených fans, než stovky povrchních příznivců.

Jsem opravdu zvědav, kterak se bude tvorba BLUES FOR THE REDSUN dále vyvíjet. Kam kluci sami sebe zavedou? Už nyní se těším na eventuální řadové album! To pochopitelně napoví mnohem víc. Pokud preferujete nejhlubší doomový zmar, potrpíte si na jadrný zvuk a trýzeň ušních bubínků, rozhodně vyzkoušejte toto nové jméno na tuzemské hudební mapě.

ALL

http://bandzone.cz/bluesfortheredsun

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *