BLOODTHIRST – Chalice Of Contempt (CD-2014, Pagan Records)

Chalice of ContemptPolská sekačka na trávu s thrash metal pohonem, obrovskou chutí, statným výkonem, ale poněkud malátným zvukem. Přístroj je sice dobře promazán, funguje, ale už bych si místo něho mohl pořídit hromady jiných, lepších a především výkonnějších přístrojů…

Jasně, thrash metal nabírá v současné době znovu na síle a Polsko je jednou ze zemí, kde se old schoolu opravu dobře daří. Některé spolky s hrdostí přežily roky bídy, aby se v současné době dočkaly přílivu fanoušků, byť se zdaleka nejedná o žánrovou manifestaci, jako tomu bylo před drahými roky (které se už pochopitelně nikdy nevrátí). Jenže… pokud tahle hudba bude mít svoje příznivce a rovněž i své umělce, rozhodně nebude třeba plakat nad rozlitým pivem. Jednou z kapel, která se skutečně nebojí přísahat na slovo „pure“, pochází z Poznaně a zove se BLOODTHIRST.

Pokud jste toto jméno už někdy v minulosti zaznamenali, vězte, že kapela působí na scéně více jak patnáct let, ovšem ty úplné prapočátky, pamatuje už pouze jediný zakládající člen zvaný Rambo, kytarista a vokalista v jedné osobě, kolem kterého vlastně vznikla i nová sestava, skládající se z mnohem mladších souputníků.BLOODTHIRST I ti však mají tradiční thrash v krvi, a tak kdyby „Chalice Of Contempt“ vyšla někdy v devadesátých letech, nikdo by se tomu nemohl divit. Zběsilá tempa, hodně silné vlivy death metalu, mi ponejvíc připomínají kultovní KREATOR a některá jejich prvotní alba. Ovšem suverenita a především zvukové možnosti dnešní doby, jsou pochopitelně někde úplně jinde, čili pokud zbožňujete metalové retro, tak si můžete být jisti, že i tuhle návnadu spolknete i s navijákem.

Jo, i tihle Poláci ovládají své řemeslo velmi dobře, jenže problém je v tom, že zde nenacházím ani píď něčeho, co by mi nepřipomínalo práci někoho jiného. Samozřejmě chápu úmysly, jaké tito Poláci s nahrávkou mají, ovšem ani náznak sentimentu ve mně neprobudil to, aby se znovu vrhl do nitra devadesátých let a začal vzpomínat. Jak už jsem výše uvedl: Chápu pohnudky, které tyhle kluky vedou k tomu, aby produkovali tenhle „starej treš“, ale mě tohle všechno dobové hraní začíná nudit už od druhé skadby. Nechci být nespravedlivý, ale na téhle fošně opravdu není ani špetka osobitosti. Samozřejmě, že vše podstatné už bylo objeveno, ale tohle je opravdu až příliš ortodoxně laděný „film pro pamětníky“.

„Chalice Of Contempt“ není ve své podstatě zlé album. Sestava rozhodně umí hrát, ovšem co je to platné, když výsledkem jsou nakonec DESTRUCTION, KREATOR, SLAYER…na desítky jiných způsobů. Ale tohle berte opravdu tak, že subjektivně očekávám od hudbu trošku něco jiného a předně od samotných umělců, alespoň nepatrnou dávku vlastní invence. Pokud jsou však mezi vámi fans, jež s oblibou brousí staré thrashmetalové nahrávky, přísahají na staré časy a rovněž dnes smýšlejí stejně jako kapela, tak bych rozhodně doporučoval, se po tomto kotoučku podívat. BLOODTHIRST konají všechno mimo můj vkus i mimo mé chápání, ale určitě se najde velká spousta příznivců, u kterých kapela nalezne dlouhý lán podpory.

ALL

http://bloodthirst.pl/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *