BLASPHEMER

blasphemer„Vidíš, kdyby všechny cédéčka co máš byla takhle malá, ušetřili bychom spoustu místa“! Tuhle větu řekla má přítelkyně, když jsem ji ukázal malinkatý mini-disk, který mi přišel na recenzi od tuzemské formace BLASPHEMER. Už samotný název dává tušit, že rozhodně nepůjde o hudbu zamilovaných blonďáčků, pravda pravda! Zároveň jsem se však obával kýčovitého hudebního obrazu, přece jen už zmíněné pojmenování kapely není nikterak originální. Chlapci však asi sami vědí nejlíp, kterak křesťanům hlavu utrhnout a upřímně se přiznám, pokud by zvolili všechny čtyři zastoupené skladby, rozhodně by jejich pokus nebyl marný. BLASPHEMER produkují sice naprosto nelítostnou a nekompromisní hudbu, která ovšem nepostrádá hlavu ani patu kostlivcovu. Nesmírně intenzivní hudba se pyšní hromadou melodických linek, valí se doslova jako buldozer a v pomalejších pasážích dává vzpomenout na „fousatou“ tvorbu HYPOCRISY. Tehdy to legendární Švédové valili obdobným stylem a Evrpa jim klečela u nohou!

Nejpovedenější skladbou je hned úvodní „Strenght In Your Hands“, jejíž ústřední kytarový motiv je bez debat uchu lahodící. Skladba je sice neskonale intenzivní, ovšem kytary od samého začátku sólují ostošest. Zajímavé také, že kapela využívá bicího automatu, ovšem paradoxně tento jev se na nahrávce nikterak negativně neprojevil. Přiznávám se, že jsem si v počátku „bicího robota“ vůbec nevšiml, prozradila ho až druhá skladba „Organist“, kde těch evidentně třepetavých úderů je přece jen o trochu více (v jednoduchosti – dá se to poznat). Naproti tomu je však tento postup lepší než jednoduché DJ’s údery. bandNepovedených rozsypaných brambor tu už bylo! Ale tady ne! Lze vystopovat, že si oba programátoři dali v celku práci a pozitivní výsledek to rozhodně přineslo.

BLASPHEMER tak z tuzemského rybníka nevytáhli ostrou a progresí vlnící se štiku, nevylovili ani jiného vodního dravce, který by válcoval ostatní svou nezřízenou originalistou, ovšem o mírovém kaprovi se rozhodně hovořit dá. Trojice muzikantů se za předvedený výkon rozhodně nemusí stydět. Old school death metal jako řemen! Kapely tohoto typu mě osobně většinou nudí, ovšem BLASPHEMER s mou náladou dokázali úplný opak. Kdo z vás je vyznavačem poctivého death metalu a chtěl by vyzkoušet zase nějakou tu novou českou tvář, rozhodně se může spolehnout na materiál zaznamenaný na tomto pidi nosiči. Teď už jenom více peněz, více času v kvalitnějším studii, ještě intenzivnější zvuk a máme tu další death metalovou jistotu. Uff..na tomhle stylu už se zkrátka nic nového vymyslet nedá, ale když už…tak pořádně! BLASPHEMER je se rouhají správnou cestou!

All

http://bandzone.cz/blasphemer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *