BLACKLIGHTS EXTREME METAL FEST 2009

blacklights10.7. – 11.7. 2009

Festival pořádají:
Naga Productions a Metal Swamp

Vystoupí:
CRUACHAN (Irl), DARKSPACE (Swi), SEAR BLISS (Hun), WYRD (Fin),
AZAGHAL (Fin), DARKESTRAH (Kgz), EMANCER (Nor), SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (Cze), BLACK FLAME (Ita), KROMLEK (Ger), GORATH (Bel), GALADRIEL (Svk), CONTROL HUMAN DELETE (Nld), HEIDEN (Cze), HROMOVLAD (Svk), STÍNY PLAMENŮ (Cze), INFER (Svk), PANYCHIDA (Cze), ŽREC (Cze), NATAN (Bel), KORIUM (Svk), TORMENT (Cze), CTULU (Ger), DOOMAS (Svk), GORGONEA PRIMA (Cze), SECRET OF DARKNESS (Cze).

Charakteristika festivalu:
V průběhu druhého červencového víkendu (10. – 11. 7. 2009) proběhne v areálu Autoklubu v Divišově u Benešova první ročník metalového open-air festivalu Black Lights. Black Lights festival si klade za cíl vyplnit mezeru mezi malými jednodenními undergroundovými koncerty a velkými metalovými festivaly a nabídnout zajímavý výběr účinkujících kapel z žánrů black / pagan / folk / industrial / doom metal, které nejsou na českých letních festivalech příliš frekventované, naopak 10 účinkujících zahraničních kapel vystoupí v České republice vůbec poprvé. Coby headlinery festivalu návštěvníci uvidí irskou folk metalovou legendu CRUACHAN (zal. 1992) a švýcarské temně metalové zjevení posledních let DARKSPACE (zal. 1999). Právě i obě tyto kapely vystoupí na území České republiky živě vůbec poprvé. Jedinečnou příležitost vidět tyto kapely mají i návštěvníci ze Slovenska, na jejichž pódiích se obě hudební uskupení též dosud neobjevily.

Vedle headlinerů vystoupí během dvou festivalových dní dalších 24 zajímavých kapel z Finska, Itálie, Nizozemska, Kyrgyzstánu, Německa, Slovenska, Norska, Belgie, Maďarska a České republiky. Festivalovou samozřejmostí je dostatečný prostor pro stanové městečko, rozsáhlý metal market pro nákup metalových CDček a triček a bohatý výběr alko a nealko nápojů a občerstvení, včetně vegetariánského.

Město Divišov se nachází přibližně 40 kilometrů za Prahou směrem na Brno, kousek od sjezdu z dálnice. Vstupenku v ceně 450 korun lze zakoupit přes internet v e-shopech pořádajících labelů Naga Productions a Metal Swamp, objednávkou přes SMS, ve vybraných kamenných obchodech v Praze, Brně, Ostravě a Plzni a v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal. Cena vstupenky na místě bude ještě upřesněna. Kompletní informace o festivalu, kapelách a předprodeji vstupenek lze nalézt na festivalovém webu http://blacklights.cz.

Irská folk metalová legenda CRUACHAN zahraje v České republice vůbec poprvé a rovnou jako jeden z headlinerů Black Lights festivalu. Od roku 1992 mají na svém kontě již 5 desek, z nichž nejznámější jsou Pagan a Folk – Lore. Živelný metal doprovázený flétnami, dudami, mandolínou a spoustou jiných akustických tradičních nástrojů – to je to co můžete očekávat.

DARKSPACE jako druhý headliner festivalu, sázejí na naprostou temnotu a chladnou atmosféru. Show kterou se prezentují je naprosto unikátní. V záři stroboskopů, vesmírných samplů a monotónního atmosferického black metalu, máte pocit, že nejste na planetě Zemi.

Maďarská smečka SEAR BLISS představí svou zatím poslední desku The Arcane Odyssey, nesoucí se v duchu atmosferického black metalu doprovázeného trombonistou.

Tomi Kalliola představí svoji pohanskou družinu WYRD. Epický metal na pomezí pagan a doomu je v živém podání naprosoto uhrančivý.

cruachanDruhý den ukáže tato smečka svou odvrácenou temnou tvář v podobě šílených AZAGHAL. Tato finská bestie zuří na scéně již 14 let a za tu dobu si vybudovala na black metalové scéně značný respekt.

DARKESTRAH se prezentují epickým black metalem s vlivy orientální hudby, vždyť čerpají ze svých kyrgyzských kořenů. Bude to vůbec poprvé, co se kapela představí v České republice.

Progresivní black metal přivezou z rodného Norska EMANCER coby akvizice českého
vydavatelství Naga Productions, které obstaralo vydání jejich prozatím poslední desky Twilight and Randomness.

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY platí již několik za špičku české doom metalové scény. V jejich podání je doom obohacen o folkové prvky a smyčce, což z nich dělá unikátní spolek nejen na české scéně.

Bestiální black / death metal předvedou mystikové BLACK FLAME z Itálie a progresivnější black metal v mystickém hávu lze čekat i od belgických GORATH

Skočný pagan metal předvedou němečtí KROMLEK a belgičtí NATAN.

Šílená industriálně-black-ambient jízda jménem CONTROL HUMAN DELETE dorazí z Nizozemska na své vůbec první vystoupení v ČR stejně jako 3 předchozí spolky.
Zástupci československé scény snad není třeba představovat podrobněji.

Slovenská doom metalová stálice GALADRIEL je zárukou kvality, HEIDEN s novou temnou deskou dokazují své kvality, stejně jako výborní pagan / black metaloví HROMOVLAD ze Slovenska.

Lord Morbivod přiveze svou kanálnickou chásku STÍNY PLAMENŮ, další kapela ze Slovenska hraje v pekelném tempu – INFER. KORIUM se drží spíše pomalejších temp a depresivních nálad.

Příznivce pagan a folk metalu potěší mladší české kapely PANYCHIDA ŽREC. Dále uvidíte TORMENT, CTULU, SECRET OF DARKNESS, DOOMAS GORGONEA PRIMA.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *