BIRUSHANAH – Touta

birushanahJaponci uměli vždy věci buď přijmout za své a precizně je vycizelovat a směšných, nechtěných parodií sebe sama, anebo přijmou a pojmout je po svojsku. Ten druhý případ je jedním z důvodů proč jejich kulturní, obzvláště hudebně/zvukovou část miluju a vyhledávám.

BIRUSHANAH mohou být ukázkou a mým doporučením všem otevřeným hlavám. Podívejte se jen na složení (Iso – kytara, zpěv; Sougyo – bezpražcová basa, zpěv; Kohei – bicí; Waki a Sano – kovové perkuse) a budete mít zhruba jasno, že nepůjde o žádné šumlování. Kovové perkuse nutně nemusejí znamenat výrobu rachotu. Pak by bylo zbytečné zvát dalšího hudebníka Makieho, tentokráte na koto. Jak začít? Muzika je to vpravdě tvrdá, dynamicky výrazná, umělecky naštvaná, ale i zajímavě hloubavá. Budete chlácholeni meditativním oparem dálného Orientu, houpáni a konejšení tradičního Japonska, z podušek přenášeni na fakírovu postel z hřebů, ale i cloumáni a smýkani na své bárce prudkými poryvy postraních vichrů, přijatelné bouchání do zábradlí moderní architektury.

BIRUSHANAH na této nahrávce šikovně přetavili hardcore, doom, sludge, psychedelické pasáže, dávivý vzteklý ryk do svého hybridu experimentálního čehosi s výtečným zvukem. Zmíněné styly jsou obsaženy, ale nelpěte na jejich hledání. Berte je jen jako malá vodítka, nebo na ně rovnou zapomeňte! Všechno je jinak! Přesto další desky budou následovat… a s nimi přijde zákon – BIRUSHANAH!

RadeK.K.

http://www.myspace.com/smdrecordsjp

http://www.myspace.com/birushanah

http://missinglink.net.au

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *