BETWEEN THE PLANETS – Of Inner Sight (CD-2017)

Po čtyřech letech nachystal multiinstrumentalista Martin „Spacosh“ Peřina svou druhou řadovou nahrávku, prostřednictvím které částečně navázal na debut „Immersion into the Unknown“. „Částečně“ díky „instrumentální křehkosti“ a neobyčejnému smyslu pro detail. Naopak tou nejzásadnější novinkou budiž zpráva o zařazení BETWEEN THE PLANETS mezi legitimní kapely, a to z důvodu personálního začlení noviců, kterými se stali pánové Adam Palma (baskytara) a Filip Kittnar (bicí)  – oba dříve působili v neméně kvalitní formaci MINDWORK.

A jak se nová sestava pochlapila s aktuální nahrávkou? Řekl bych, že vskutku velmi dobře. Z tvorby kapely se pomalu a jistě vytrácí metalová syrovost, kterou postupně vytěsňuje post-rockové rozjímání a sada avantgardně laděných vsuvek. Pokud je na hudbě BETWEEN THE PLANETS něco výslovně ostrého, pak jsou to hutné kytarové riffy, tvořící dostatečnou „ohrádku“ veškerým technickým i disharmonickým finesám. A že jich tu je požehnaně! V důsledku těchto skutečností není zrovna jednoduché se do nahrávky dostat a snadno ji naposlouchat. Atmosféra hudby není navíc nikterak poddajná a přeloupnout se přes takto silný škraloup, to skutečně není nic pro netrpělivého posluchače.

Between The PlanetsZvláště i z toho důvodu, že hlavní protagonista tvoří hudbu víceméně instrumentální, byť ve dvou skladbách uslyšíte nápěvy vokalistky Barbory Mochowé, ale zcela jistě tu nenarazíte na slova a větná spojení. Svěží vítr pak do tvorby BETWEEN THE PLANETS vnesl i norský saxofonista Jørgen Munkeby (SHINING), jenž svým hráčským uměním vyzdobil hned dvě kompozice a bezesporu je vystředil mezi ty vůbec nejpovedenější.

„Of Inner Sight“ je opravdu velmi hodnotné album. Navenek se tváří sice nenápadně, ovšem v mém osobním žebříčku stoupá každým dalším poslechem. Skutečně u nás letos nevyšlo mnoho nahrávek, které by dokázaly BETWEEN THE PLANETS konkurovat. Moc fajn prácička!

Skladby: Inner Voice, The Avalanches, Engrams, Through The Canyon, Timelessness, Inside, Along The Horizon, Gravitational Collapse, Energy Of Wishes.

Sestava: Martin „Spacosh“ Peřina – kytara, hudba; Filip Kittnar – bicí; Adam Palma – bicí.

Hosté: Jørgen Munkeby – saxofon (6,7); Barbara Mochowá – vokály (1,4); Karel Žďárský – violoncello (2,4).

ALL

http://bandzone.cz/betweentheplanets

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *