BE PERSECUTED-„I.I“ (CD-2007, No Colours Records)

Nepamatuji se, že bychom někdy v R.U.M.u recenzovali album čínské kapely a ejhle, máme ji tu! Výsledek? Naprosto nepopsatelný! Těžko lze tuto hrůzu vůbec popsat slovy. Pánové z „černobílého“ labelu v tomto ohledu opravdu velmi přestřelili. Možná, že se naší redakci chtěli pomstít, těžko říci. Každopádně tento skvost nemá hodnotu ani prázdného cédéčka (na něj můžete alespoň něco hodnotného vypálit). Jediné, s čím souhlasím, to je stylová škatulka, kterou pomalování Asiaté pojmenovali jako „depressive black metal“. Uvedli mě totiž do absolutního stavu nečinnosti. Mé tělo a duše trpěla při každém dalším „songu“, přesto jsem natolik statečný, že jsem tento humus doposlouchal (skoro) až do konce (celé to nešlo, opravdu!). I když, a to přiznávám, úvodní dvě skladby jsem se málem udusil smíchy.

Po jednoduchém intru totiž „přišlo“ něco, co jsem snad v životě neslyšel. Rezonující kytara, nic jiného neuslyšíte. Chvíli jsem se domníval, že mi poslech ruší jakési nevyladěné rádio, ovšem to byl velký omyl. Tohle vše jsem rozpoznal až když do toho šíleného pazvuku začal skřehotat jakýsi asijský skřítek, kterého vyplašila liška Bystrouška. A nebo pojďme k jiné pohádce. Dokázali byste si představit seriál „Chobotnice z druhého patra“ s čínským dabováním? Pokud ne, zavřete oči a tohle všechno si v mysli vymodelujte.A co třeba Šmoulové? Obludné techno popěvky jsou v jejich podání ZLATÉ! A nebo že by se Šmoulové dali na black metal? Možná ano! Nechť žije NS Asian Blue Metal! No jo, legrace… ale tak prvních deset minut. Co pak? Chudáci recenzenti, ti musejí tohle všechno zvládnout celé! Brutální destrukce uší evropských! Pánové vydavatelé, co nám to děláte! Vždyť jste už dávno najeli na vlnu zajímavý kapel a teď tohle!? Vážení čtenáři, přijměte tuto recenzi jakožto velké varování – téhle sebrance se vyhýbejte na sto honů!

A největší vtip na závěr? Podívejte se na hodnocení této nahrávky na http://www.metal-archives.com. Opět se zalykám smíchy. Takže i s tím depressive black metalem to nějak nevychází. Galerie Hvězdné pěchoty má v PAYU prvního zástupce. Domnívám se, že jde o naprosté prvenství! Hrůzná obludnost, příšernost, zrůdnost…

ALL

http://www.myspace.com/leavingbp

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *