BARREN HEIR

Barren HeirHlavně trpět a umělecky žít! Vítejte v moci undergroundové party BARREN HEIR z Chicaga, jejichž krátká biografie čítá pouze jedno řadové album a několik koncertů v rámci okolních měst. Nicméně debut „Tired Turns“ je natolik zajímavý, že jsem trojici ve složení Eddie Limperis – basa, zpěv – Nick LaRocco – bicí – David Kirsch – kytara nemohl nezmínit.

Co vlastně BARREN HEIR hrají? Na to prozatím nedokázali odpovědět ani samotní hudebníci. Eddie: „Pokaždé se děsím, když mi tuto otázku někdo položí. Zvláště pak, když je to otázka od nějaké hezké slečny. To vždycky zařadím zpátečku a řeknu něco neurčitého. Třeba to, že hrajeme metal. Ona pak odpoví: ‚Něco jako METALLICA?‘ V tu chvíli už vím, že už se nemusím obtěžovat s dalším vysvětlováním. Na druhou stranu si ale rád popovídám s člověkem, který je v obraze. Post-metal, doom, sludge… To jsou všechno jenom určité termíny, ale je fakt, že kombinace těchto žánrů je nejblíže tomu, co hrajeme.“ Premiérové album BARREN HEIR není na rozdíl od svých předchůdců instrumentálně precizní a už vůbec ne zvukově vyleštěné. Jeho největší devízou je ovšem neuvěřitelné chladná a útrpně znepokojivá atmosféra. Ve všech pěti kompozicích se nachází řada monotónních úseků, přičemž některé party nemají daleko k tradičnímu americkému blues (vřele doporučuji vyposlechnout např. skladbu „Obey“), což je něco, čím se BARREN HEIR od ostatních amerických part odlišují. „My tři spolu hrajeme už od roku 2005. Od té doby jsme založili hned několik kapel, ovšem každé z nich chyběla vlastní identita. Navíc se u nás stále střídali zpěváci, což nám v další práci také nijak nepomáhalo. Až když jsme začali pracovat na materiálu ‚Tired Turns‘, došlo nám, že konečně dáváme dohromady něco mnohem hodnotnějšího. Se vznikem alba vlastně začala i činnost kapely BARREN HEIR,“ připomíná Eddie, jenž si uvědomuje, že zvuk alba výrazně ovlivnil rozličný hudební vkus všech zainteresovaných. „Hrajeme spolu v podstatě už od mládí. V té době jsme měli prakticky stejný hudební vkus, a to z toho důvodu, že jsme se všichni dívali jen jedním směrem. To už dneska absolutně neplatí. Nyní jsme na tom dokonce tak, že se na svých oblíbencích v podstatě neshodneme, ovšem chemie v kapele funguje paradoxně daleko lépe.“

Zajímavé ale mimochodem je i to, kterak to má současná sestava s ambicemi a eventuálním plánováním budoucnosti. Eddie: „Na prvním místě je, abychom se zlepšovali jako hráči. To je pro nás nyní priorita. Je nesmírně potěšující, když člověk zjistí, co všechno si může s nástrojem dovolit. Když jsme ještě spolu hráli v jiné kapele, odehráli jsme hned několik koncertů mimo region, čímž jsme nabrali určité zkušenosti. S BARREN HEIR ovšem postupujeme podle jiných not,“ uzavřel.

ALL

https://www.facebook.com/barrenheir/?fref=ts

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *